Encyklopedia zadań szaradziarskich

Encyklopedia zadań szaradziarskich

W tej sekcji prezentujemy rodzaje zadań, jakie można znaleźć w naszym serwisie.

Jolka wiązana

Jolka wiązana to jolkowy wariant krzyżówki wiązanej. Odgadywane wyrazy, przed wpisaniem do diagramu, należy połączyć literami (koniec jednego wyrazu z początkiem innego) - jak w krzyżówce wiązanej. Miejsce wpisywania wyrazów jest do ustalenia przez rozwiązującego - jak w jolce.

Przykład

Do każdego wiersza i każdej kolumny należy wpisać po dwa wyrazy, przy czym jeden z nich wpisujemy wprost, a drugi wspak - kolorem zaznaczono miejsca wpisu pierwszych liter wszystkich wyrazów. Wszystkie pary wyrazów wiążą się ze sobą co najmniej dwiema literami. Kolejność określeń przypadkowa, miejsce wpisywania wyrazów - do odgadnięcia. W diagramie ujawniono wszystkie litery B oraz Ł. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania pod diagramem pojawi się dodatkowe hasło.

Określenia wyrazów:

czynsz za eksploatację kopalni kruszcu * disneyowska myszka * drogocenny kamień * imię słynnego karierowicza * najsmaczniejszy zawijany * okres największych możliwości umysłowych człowieka * paćka, maź * partyjna konserwa * potocznie o kwasie solnym * różowe lub przeciwsłoneczne * ta choroba to przekleństwo * unosi się nad bagnami * wpatrzony weń wędkarz * zagrał tytułową rolę w "Komorniku" * żartobliwie o fryzjerze * żyła złota
Autor zadania: jastar54. Powyższa treść jest udostępniona na licencji CC-BY-SA 3.0

Statystyki

Liczba opublikowanych zadań: 156

Trudność zadań

Autorzy zadań

Spis treści