RANKING (strona 6/9)

wiadomości: 81 rozmówcy: 31   przejdź do początku wątku »

Pamiętam jak powstała strona szarady net wówczas obowiązywała zasada
NIE PODPOWIADAMY WPROST
wszyscy tępili osoby , które wpisywały gotowe hasła. Czasami trzeba było się naszukać odpowiedzi . Teraz kopiuje się hasło i większość z nich można znaleźć bez trudu w googlch . Potem przyszedł okres wulgaryzmu i wzajemnego opluwania się , a teraz nastał czas plagiatu i wyścig po punkty.
GDZIE PODZIAŁA SIĘ TAMTA STRONA SZARADY?????
Pozdrawiam wszystkich.

Sabinko.
Fragment o plagiacie mnie niepokoi szczególnie. Możesz wyjaśnić?

 ED52

Witam wszystkich. To , jeszcze jeden kamyczek (a może głaz?)do ogródka . Jaki sens , ma tworzenie rankingu przy nierównoprawnym dostępie do zadań ? Już wyjaśniam . Do ilości zakończonych zadań , dodałem te pozostałe , następnie odjąłem od ilości zakończonych zadań przez czołówkę . I co ? Ano to , że 266 zadań jest gdzieś ukryta (tylko dla wtajemniczonych ?) . Na kilka zadań , trafiłem tylko dlatego , że w Samopomocy krzyżówkowicza , ktoś podał linki (więc ukrytych jest więcej) . Strona główna podaje , że wszystkich zadań jest 8772 . Po odjęciu zadań turniejowych 523 , wychodzi 8249 (czołówka ma po 8429 rozwiązań). Jak to wytłumaczyć ? Może , wzorem rankingu turniejowego , sensowniej jest publikować rankingi np. roczne . Może ktoś , ma lepszy pomysł . Ja jestem dopiero niespełna dwa lata w Szarada.net , ale jeśli się tworzy ranking od początku istnienia Szarady.net , to wszyscy powinni mieć takie same szanse . Pozdrawiam .

 ED52

P.S. Nie traktujmy tej zabawy , tak śmiertelnie poważnie . Więcej luzu.

EDzie52, intensywne prace nad zmianami trwają.
.
Co do "ukrytych" zadań, to nikt ich celowo nie chowa. Może trochę poszperaj w blogu na głównej, gdzie są anonsowane wszystkie kolekcje. Można tamtędy dotrzeć do zadań publikowanych okazjonalnie - takich, które znikają później z głównej, bo ich "ważność" się kończy. Możesz też skontaktować się z kimś kto ma komplet rozwiązanych i uzupełnić braki w linkach.
Pozdrawiam.

 ED52

Dżejdi. Może , te "ukryte" są na głównej , ale możliwość wyboru jest ograniczona do 4 zadań . U mnie , pokazują się zadania "zerowe" , które chciałem zostawić "na deser". Do punktowanych dostępu brak . I czy , aż tyle zadań musi być "ukryta"? Pozdrawiam .

 ED52

P.S. Na stronie głównej , można też zamieścić linki do "przeterminowanych zadań okazjonalnych" , zamiast liczyć na dobre chęci innych . A , co z ilością rozwiązań ?

Oczywiście, że to tylko dobra zabawa. Nie ukrywam jednak, że jeżeli tych ukrytych kolekcji faktycznie jest od groma, to "starzy weterani" są uprzywilejowani, a wiele osób, tacy jak ja, którzy są tutaj dopiero parę miesięcy, nie mają w ogóle dostępu do wielu zadań, które się kiedyś ukazały.
.
Ja ostatnio przez przypadek trafiłem na taką krzyżówkę, którą obecnie próżno szukać gdziekolwiek poza wujkiem Google:
.
http://szarada.net/krzyzowki/pokaz/j-a-h-t-j-s/
.
Może lepszym wyjściem byłoby stworzyć podstronę zatytułowaną np. "archiwum" i tam umieścić kolekcje przestarzałe tematycznie?

Sęk w tym że ja osobiście nie wiem gdzie takich zadań "okazjonalnych"szukać.Dzejdi wspomniał że na głównej tylko że szukając na nic takiego nie natrafiłem.Nie rozumiem dlaczego do tych zadań co nie którzy nie mają dostępu przecież powinno być to na wglądzie.Podtrzymuję słowa miadko iż można byłoby stworzyć osobną kolekcję "przedawnionych"zadań.Zorientowałem się dopiero teraz po wpisach Eda i miadko dlaczego aż tylu punktów brakuje mi do czołowych szaradzistów przy prawie wszystkich rozwiązanych kolekcjach którymi dysponuję a no dlatego że nie miałem możliwości rozwiązania "przedawnionych"zadań a "starzy wyjadacze"taką okazję mieli.Nie do zaakceptowania są takie metody stosowane przez załogę szarady.net.Pozdrawiam i czekam na jakieś sensowne rozwiązanie tej kwestii.

 BaJo

Jak zwykle podstawowy temat rozmyto w głupotach