RANKING (strona 2/9)

wiadomości: 81 rozmówcy: 31   przejdź do początku wątku »

To właśnie ja jak i wiele innych osób prosiłam o przywrócenie funkcji NIEROZWIĄZANE w kolekcjach. Serwer się ponoć przegrzewał. A tu teraz taka niespodzianka ? Komu i czemu to ma służyć , bo czegoś tu nie rozumiem. Jestem takiego samego zdania , jak piszący przede mną , że służy to tylko i wyłącznie sztucznemu dowartościowywaniu się określonej grypy ludzi-czyt.samouwielbieniu.

Jestem za pomysłem admina, żeby wprowadzić oba rankingi jednocześnie, chociaż robota top5 była dobra, a teraz mu ją zabrano. Wszelkie rankingi są potrzebne i cieszę się, że powstają nowe, bo jak zachce mi się ścigać o północy i zdołam rozwiązać zadanie jako pierwszy to gdzie to będzie upamiętnione? Nie ma co ukrywać - jestem dumny kiedy wyprzedzę innych szaradzistów w którymś zadaniu i sprawia mi to chwilową radość. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze wpisów kiedyś podlizującego się rebusha. Ostatnio jednak rozwiązuję zadania później to mam się buntować, że ranking "najpierwszejszych" pokazuje kogoś innego? Że niby jestem dyskryminowany? Nic, tylko gratulować tym, co dotrwali do północy i rozwiązali.
Co do Turniejów - pomimo starań nie było jeszcze takiego, żebym ukończył wszystkie zadania będąc w pierwszej dziesiątce. Zawsze co najmniej jedno zadanie przytrzyma na dłużej i w konsekwencji kończę w drugiej dziesiątce lub dalej, bez premii punktowej, więc wpis BaJo: "mamy turnieje w których Ci szybcy się sprawdzają" to trzeci rodzaj prawdy. Nie każdy jest szaradziarskim wygą, żeby naraz z 16 zadaniami poradzić sobie w niecałe 4 godziny, no chyba, że pierwsza siódemka Turnieju_31 rozwiązywała razem:
1. veget50 ukończył 2013-10-05 13:14:36
...
7. sylwek ukończył 2013-10-05 13:55:50
Potem ponad 2,5 godziny czasowej przepaści.

Ależ po co ta skromność "huragan101010"?Przecież też potrafisz robić po kilkaset punktów w ciągu doby,a zapewniam że takich osób jest tutaj więcej...

Huragan, wywołałeś mnie, więc powiem, co o tym sądzę.
Po pierwsze: bezinteresowne chwalenie kogoś nie ma nic wspólnego z podlizywaniem.
Po drugie: autozaznaczanie mojego miejsca przyczyniło sie (tak myślę) do powstania codziennych rankingów.
Po trzecie: ranking turniejowy uważam za nieco zdegenerowany, więc jestem za utrzymaniem rankingów codziennych; element konkurencji uważam za motywujący.

Ja również dołączam się do protestujących przeciwko nowemu rankingowi - poprzedni był o wiele, wiele lepszy od tego teraz, a po za tym ten z "pierwszymi, co rozwiązali" nie ma sensu. Żadnego sensu.

Mnie tam wszystko jedno. Jeśli akurat nie jestem w pracy na nocce, to rozwiązuję krzyżówki o północy i wcale się nie spieszę (nawet sprawdzam szybko, czy nie ma literówek). Każdy mając do dyspozycji całe Google może w ciągu kilku minut rozwiązać te prościutkie panoramy dnia. Ale raczej starsza wersja top5 była lepsza :)

A mnie się podoba to incognito. Kto po kim i przed kim - po co to komu wiedzieć? Ambitni wyróżnieni, a top5 może zlikwidować swoje konto.

Eeeetam! Kto po kim i przed kim to może i nie, ale kto pod kim lub na kim...:)))

No i jak już to jest w zwyczaju-zaczęło się rozmywanie i bagatelizowanie tematu,który pewnie jak to też jest w zwyczaju umrze po jakimś czasie śmiercią naturalną,bo nikt merytorycznie się nie wypowie.Ale może tym razem się mylę....

Jednym z uroków Szarady jest jej nurt towarzyski - możliwość nawiązania rozmowy, dyskusji, polemiki... i wspaniałych przyjaźni!
W sprawie TopX. Proponuję Top10 w ramach komentarzy: satysfakcja dla sportowo usposobionych uczestników. Okienko "Ostatnio rozwiązali" strukturalnie i wizualnie nadaje się raczej dla zmieniających się na bieżąco komunikatów. Bajo wskazała jego zalety. To okienko ułatwia też nawiązanie kontaktu z kimś, kto ostatnio rozwiązał zadanie i może jeszcze tkwi w temacie.
W sprawie zadań północnych. Zapewne kiedyś wybrano tę dziwną porę z istotnych powodów. Wolałbym jednak, aby Wyzwanie i Panorama (a może jakieś inne nowe, stałe pozycje) były prezentowane po południu lub wieczorem, a więc w okresie stworzonym dla wypoczynku i rozrywki.

1strona 234...789