RANKING (strona 3/9)

wiadomości: 81 rozmówcy: 31   przejdź do początku wątku »

Zgadzam się z Jederem i jego argumentacją.
Jestem za "Ostatnio rozwiązali" i "Top10" w komentarzach.

Zostanie zatem przywrócona za głosem większości szaradzistów lista OSTATNIO ROZWIĄZALI?

 grom

Konsekwentnie do treści mojego komentarza w tej sprawie ze str.1 z dniem dzisiejszym rezygnuję rozwiązywania na bieżąco zadań emitowanych o północy.

To tylko komunikat, nie liczę na to, że on coś zmieni.
Raczej potwierdzenie protestu.

Z CAŁYM SZACUNKIEM DLA PRAWDZIWYCH SZARADZISTÓW, których obrażenie nie jest w najmniejszym stopniu moim zamiarem,(a proszę mi wierzyć, że po 2 latach obecności na szarada.net doskonale wiadomo Who is Who), dostatek mamy tu "punkciarzy", cwaniaków i "kółek", niechże nakarmią swoje ego.

Ja swojego nick-u wśród nich widzieć i utrwalać nie chcę.

Pozdrawiam

P.s. Jedyna dobrą stroną wprowadzonej innowacji jest fakt, że trudniej wydobywa się rozwiązania od "pierwszej dziesiątki" niż od osoby z dalszej pozycji, ale wszakże istnieje strona, gdzie dnia następnego i tak wszystkie rozwiązania podane są na tacy. Także i ten argument odpada.

Jestem w szaradzie prawie od początku, ile się naszukałam haseł to tylko ja wiem. Grom ma rację długojęzyczni podają rozwiązania na tacy. Cwaniacy pną się do góry ile z tego mają satysfakcji? Nie ważne grunt to lepsza pozycja w rankingu.

W ciemnych czasach html okna mogły być również przewijane. Wystarczyło wtedy zmienić kształt okna pierwsi rozwiązali i każdy był zadowolony. Liderzy byli widziani na czele listy a outsiderzy na końcu. Jedyny kłopot to rozmiar listy. Ale prawdopodobnie każdy kto zakończył dane zadanie na takiej liście w pamięci występuje. Użytkownik mógłby sobie taką listę przewijać lub nie.

Przyznam, że skala reakcji na tę, jak sądziliśmy, drobną zmianę, przerosła nasze oczekiwania. Wprowadziliśmy "pierwsi rozwiązali" z dwóch powodów:
- zauważyliśmy, że powstało top 5 jako "oddolna inicjatywa" i stwierdziliśmy, że wyświetlanie tej informacji z automatu będzie rozsądniejsze, niż obarczanie tą pracą użytkowników.
- uznaliśmy, że "pierwsi rozwiązali" to (szczególnie w przypadku trudniejszych zadań) jest forma uznania właśnie dla tych, którzy rozwiązywali nie korzystając z podpowiedzi (bo byli pierwsi, zatem nie miał im kto podpowiedzieć).

Rozumiem jednak, że pojawienie się (choćby tymczasowe) w "ostatnio rozwiązali" też było pewną nagrodą i formą nobilitacji, dzięki której każdy mógł mieć "swoje 5 minut chwały" - stąd protesty po usunięciu tej funkcjonalności.

W związku z tym może faktycznie dajmy oba - zarówno "pierwsi rozwiązali", jak i "ostatnio rozwiązali"?

Przy okazji, chciałbym jeszcze wyjaśnić kwestię wpływu nowych funkcjonalności na obciążenie serwera.
Istnieje prosta zasada pozwalająca zgrubnie podzielić funkcjonalności na "obciążające" i "nieobciążające":
- wszelkie rzeczy, które musimy przygotować dla każdego użytkownika oddzielnie (a więc i te nieszczęsne filtry nierozwiązanych) są obciążające - gdyż każdemu z osobna serwer musi przygotowywać strony specjalnie dla niego. To zajmuje mu czas, a w tym czasie inni czekają w kolejce na swoją stronę.
- Z kolei wszystkie elementy, które wszyscy widzą tak samo - są nieobciążające, gdyż wystarczy je przygotować pierwszej osobie, która ją zobaczy, zapamiętać, a potem każdemu następnemu błyskawicznie odsyłać zapamiętaną treść.

Pozdrawiam,
Przemek

Moim zdaniem to dobry pomysł zostawić "pierwsi rozwiązali" i przywrócić "ostatnio rozwiazali" Pozdrawiam

Jak wcześniej pisałem jestem za dwoma rankingami.Będzie wówczas "wilk syty i owca cała"...Pozdrawiam.

@pryma:
Może mało związane z serwerem. Jeżeli serwer nie wytrzymuje pewnych funkcji, to może warto go zmienić na jakiś lepszy? Wiem, że jest to związane z kosztami, ale mała zbiórka na nowy serwer by na pewno to była pokryła, bo sądzę, ze wiele osób by te 10zł do nowego serwera dorzuciło, a szarada by od razu lepiej działała.

Po dokładnym przeanalizowaniu wpisów Gromu myślę że,że stary ranking wystarczy.W nowym rankingu zawiąże się znowu grupa wzajemnej adoracji za wszelką cenę dążąca do zaistnienia i mająca "parcie na ekran"Pozdrawiam.