2011-11. Ariada

8
446 rozpoczęć · 387 zakończeń · 347 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Ariada: Rozwiązaniem ariady jest trzynastosylabowe hasło. Sylaby hasła ukryte są w tekście przynajmniej dwukrotnie. Liczby na marginesie wskazują wersy, w których należy szukać powtarzających się sylab. Po ich odnalezieniu należy ułożyć je w odpowiedniej kolejności.
Układ 2, 7, 6, 6 mówi, że w tym wersie pierwsza w kolejności występuje druga sylaba hasła, po niej siódma i potem dwa razy szósta.
UWAGA! Kratki w które wpisujemy hasło, nie są podzielone na wyrazy. Hasło wpisujemy ciągiem.

Moim zdaniem jest też błąd z sylabą nr. 10. Otóż w przedostatnim wersie (oznaczonym 10,7) je nie ma. Wyraz, w którym ponoć jest ukryta, według mnie inaczej dzieli się na sylaby niż to przyjął autor. Mogę się oczywiście mylić ale według mnie wyraz "bydlęta" składa się z trzech następujących sylab: by-dlę-ta. Domyśliłem się rozwiązania bo tylko tej jednej sylaby mi brakowało. Ogólnie Ariada przyjemna i niezbyt trudna.

To zadanie zostało skomentowane 6 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

42