2016‑09. Z gwiazdką

6
332 rozpoczęcia · 280 zakończeń · 226 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
W diagramie ujawniono tylko fragment diagramu widoczny przez gwiazdkę. Należy odtworzyć krzyżówkę wraz z czarnymi polami, rozmieszczonymi niesymetrycznie. Czarne pola zaznaczamy spacją. Widoczne pola należy nadpisać. Określenia odgadywanych wyrazów podane są w takiej kolejności, że każde słowo krzyżuje się ze słowem poprzedzającym, jak również następującym po nim. Po przeniesieniu liter zgodnie z numeracją do diagramu poniżej powstanie rozwiązanie.

Określenia haseł

jajko krzewiaste na grilla * z oka kapie * na kompot z podwójnym barem * gdy konia kują nogę podstawia * na stadionie gdy za łby biorą się kibole * młode pokolenie w stawie * ropucha jak dowódca janczarów * odtwórca Kojaka * gwiżdże w kosodrzewinie * sposób na osiągnięcie celu * pierwszy denat * dał żebro na Ewę * ciągnie za sobą ogon * Wschód jak Ekspress * w środku sporów * starotestamentowa pieśń religijna * dawniej Białogród nad Dniestrem * sprawuje sądową kontrolę nad administracją publiczną w Polsce * czeska ciężarówka * po szachu bez blasku * beztroskie życie z rozbitego skalenia * Przymierza – szukana od wieków * wrodzony brak gruczołów piersiowych * ... I Samanida, perski władca * Long, „Agent XXL” * Zdenek, czeski malarz i ilustrator * polski zespół, „Mój dom” * stolica Północnej Prowincji Granicznej * psychiczny lub kuku * cabaça, brazylijski instrument perkusyjny * Selah, „This World” * żaba nadrzewna

też miałem wątpliwości przy Kojaku, ale też udało się

To zadanie zostało skomentowane 4 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

50