Banknot z Wenus 017

6
611 rozpoczęć · 582 zakończenia · 503 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka:
W diagramie zostały ujawnione wszystkie litery „H”. Pod diagramem odczytamy, czyj wizerunek znajduje się na banknocie.

Określenia haseł

50. stan USA * stan z El Paso * z Amorem na obrazie van Dycka * garbate bydło * kacerz * parne powietrze * zastąpiła radło * potoczna nazwa NaCl * ósmak * „dudek” wśród papug * możliwość wyboru * broń wielorybnika * solidny łyk * skowronki borowe * świątynia z ikonami * model Toyoty * najdłuższa polska rzeka * cmentarny ssak * część trąbki lub fajki * gra na dziurawym stole * straszył w operze * latająca ryba * naczynie z tarą * prymitywny sprzęt strażacki do gaszenia iskier i żaru * legendarny Graal * ryba z rodziny prażmowatych (skojarz z pasiastymi z sawanny)

Władczyni, która doprowadziła do buntu przeciwko Imperium Rzymskiemu. Została pokonana, ujęta i uwięziona w Rzymie, w willi podarowanej jej przez Cesarza, gdzie spędziła resztę życia. Jej powstanie i upadek zainspirowały historyków, artystów i pisarzy, stając się patriotycznym symbolem w Syrii. Jej imieniem została nazwana roślina z rodziny wrzosowatych.

To zadanie podniosło mnie na duchu po dzisiejszym bzdecie nazywanym "Panoramą dnia". Dziękuję za urozmaicone i inteligentne zadanie z wieloma możliwościami (alternatywami). Pozdrawiam (F)

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

56