Kombinagram 01

5
728 rozpoczęć · 586 zakończeń · 318 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Kombinagram:
Do diagramu A należy wpisać słowa odgadnięte na podstawie podanych określeń, jednym ciągiem. Ostatnia litera jednego słowa jest zarazem pierwszą literą następnego. Z liter w poszczególnych kolumnach należy ułożyć 6 słów 6-literowych i wpisać je do odpowiadających im kolumnom diagramu C. Dla ułatwienia podano określenia wyrazów diagramu C, jednak w przypadkowej kolejności. Litery z diagramu B należy przenieść do diagramu D identycznie z przemieszczeniem liter z diagramu A do C. W diagramie D powstanie rozwiązanie, które należy odczytać rzędami - aforyzm oraz inicjały imion i nazwisko jego autora.

DIAGRAM A

1-2) członkowie parlamentu USA
2-3) linia łącząca punkty o jednakowej temperaturze
3-4) sklep ze starymi książkami
4-5) miejsca godów cietrzewi i głuszców

DIAGRAM C

* najmniejsze porcje energii
* zbiór praw opartych na Torze
* mniejsza od miasteczka
* zmowa milczenia w mafii
* diabelska wierzba
* węgorz morski

Proszę oddać mi obie połówki punktu. KONGRESMENI oraz MISZNE spełniają warunki zadania na podstawie dostępnych źródeł, a określenia nie zawierają zastrzeżeń. Pozdrawiam.

To zadanie zostało skomentowane 16 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

51