Wyrównanie punktacji

W serwisie istnieje możliwość zaproponowania lepszego opisu dla jednego z haseł w krzyżówce. Powoduje to, że po takiej modyfikacji zmienić może się wartość punktowa krzyżówki, jeśli zaproponowany opis miał trudność inną od pierwotnego. Wielokrotnie zwracaliście nam uwagę na to, że w Waszych statystykach czasami widoczne są zbyt małe wartości punktów dla poprawnie rozwiązanych przez Was krzyżówek. Wyjaśnieniem tego jest właśnie zmiana jednego lub więcej opisów już po rozwiązaniu przez Was danej krzyżówki.

Początkowo skłanialiśmy się ku temu, aby nie ruszać raz już zdobytych punktów. Odzwierciedlałyby one rzeczywisty trud włożony przez szaradzistę w rozwiązanie krzyżówki. Zaproponowane przez Was argumenty na forum przekonały nas, że takie rozwiązanie jest jednak nieuczciwe, gdyż premiuje użytkowników, którzy później zarejestrowali się w serwisie. Stąd też - od dzisiaj - każda zmiana w punktacji krzyżówki skutkować będzie ponownym przeliczeniem punktów wszystkich rozwiązujących ją szaradzistów. Obecne rozwiązania także zostały ponownie przeliczone, tak więc ranking odzwierciedla punktację, w której wszyscy mają te same szanse.

Zapraszamy do dalszego proponowania nowych opisów - choćby po to, aby sprawdzić, czy przeliczanie rzeczywiście działa ;)

Niejako przy okazji upubliczniliśmy dwie drobne zmiany w serwisie. Oto one:

  • Na stronie głównej pod każdą wiadomością prezentowana jest liczba dodanych do niej komentarzy.
  • Strona z profilem szaradzisty zawiera listę dni, w których zdobył on zaszczytny tytuł Szaradzisty dnia.

Poprzednie wpisy

Późniejsze wpisy