Primum non nocere

Razem raźniej

Wydawać by się mogło, że do tak popularnej dziedziny, jaką jest ochrona zdrowia nie można wnieść już niczego innego. Od lat zaskakują nas kolejny próby reform. Zmieniają się nazwy kolejno wymyślanych instytucji, lecz stołki jakoś nie chcą przyrosnąć do szlachetniejszych części ciała decydentów. Nie sposób nadążyć za informacjami o kolejnych protestach, a publikowane listy refundowanych leków dostarczają kolejnych tematów poszukującej sensacji prasie. Doprawdy - ciężko do tego wszystkiego dorzucić własne trzy grosze, nie będąc posądzonym o plagiat, lub co najmniej o szeroko pojęty brak kreatywności.

Postanowiliśmy jednak wsadzić kij w to mrowisko. I głęboko nim zamieszać. Z pełną świadomością tego, co robimy, biorąc całą odpowiedzialność za wydarzenia, do których uruchomienia się przyczyniamy - oddajemy w Wasze ręce kolekcję krzyżówek medycznych. Tego jeszcze nie było - zupełnie nowy głos w tak bliskiej każdemu dziedzinie.

Niniejszym ogłaszamy kolejną debatę społeczną nad stanem służby zdrowia. Spodziewamy się Waszych głosów i opinii w komentarzach i na forum. Stępienia igieł i połamania stetoskopów!

Poprzednie wpisy

Późniejsze wpisy