Błędy w krzyżówkach

Tworząc krzyżówki na potrzeby kolejnych kolekcji dokładamy wszelkich starań, aby były one pozbawione błędów. Niestety - nie zawsze jest to możliwe. Staramy się badać wiarygodność źródeł dla opisów słówek, wychwytywać literówki i układać hasła w taki sposób, aby nie ulegały one dezaktualizacji i były jednoznaczne. Czasami jednak - nawet przez tak gęste sito - prześliźnie się pomyłka. Większość z nich poprawiamy ingerując w treść krzyżówki, bez konieczności jej usuwania. Radzimy sobie w ten sposób z literówkami w opisach, dodajemy alternatywne rozwiązania lub ujawniamy jedną z literek w przypadku niejednoznaczności. Czasami jednak błąd jest na tyle duży, że uniemożliwia poprawne rozwiązanie krzyżówki bez odgadnięcia jednej lub kilku liter w ciemno. W takim przypadku jedynym sensownym rozwiązaniem jest usunięcie krzyżówki. Jak dotąd, usunęliśmy 30 krzyżówek.

Błędna krzyżówka

Po usunięciu krzyżówki pozostaje jeden zasadniczy problem. Co zrobić z punktacją szaradzistów, którzy zdążyli już tę krzyżówkę rozwiązać? Zostawić, czy usunąć? Dotychczas przyjmowaliśmy politykę polegającą na nieodbieraniu raz zdobytych punktów, nagradzając w ten sposób czas przeznaczony na rozwiązywanie krzyżówki, choćby była błędna. Doprowadziło to niestety do sytuacji w której wielu szaradzistów może pochwalić się większą liczbą rozwiązanych krzyżówek od liczby krzyżówek możliwych do rozwiązania. Wielu z Was sytuacja ta nie podobała się. Wyrażaliście swoje niezadowolenie na forum lub w komentarzach, a my - po długiej dyskusji - przyznaliśmy Wam rację. Punkty za błędne krzyżówki powinny być odbierane, aby nie ograniczać szans szaradzistów, którzy zarejestrowali się po usunięciu krzyżówki. Dlatego też dzisiaj odebraliśmy wszystkie punkty wynikłe z rozwiązania błędnej krzyżówki, co można zaobserwować między innymi w rankingu.

Z chęcią zapoznamy się z Waszymi uwagami odnośnie podjętej przez nas akcji - na forum, w komentarzach do tego wpisu, a także w nowej ankiecie.

 

Komentarze

 Mirasisko,

Bravo!Bravo! Bravo!

 system,

Rozumiemy, że decyzja była słuszna? :)

 Nathan1500,

czy jest mozliwe pokazanie w Profilu ile danej osobie zostalo odebranych krzyzówek punktów, żeby sie nie pogubić? drugie gdzie mozna zobaczyć ranking godzina po godzinie z 8 kwitenia?

 pryma,

1) Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to szczególnie przydatne. Te punkty się nie liczą, więc nie ma co ich śledzić. Przyjrzymy się sprawie, ale nic nie obiecuję.
2) Klikamy na "Rankingi", potem "Dzień po dniu" (prawy panel), i potem kilka razy strzałki w lewo (są na dole pod rankingiem).
Jeśli problemem było odnalezienie strzałek na dole to napisz - zmienimy je może na jakiś napis...

 pawel62,

a może zamiast strzałek lista dni, aby od razu przejść do dnia który nas interesuje?

 system,

Lista dni byłaby nieładna, gdyż z czasem byłaby zbyt długa. A może pole do wpisania żądanego dnia?

 pawel62,

OK, nawet lepsze było by to pole do wpisania żądanego dnia, albo mogło by to być w formie kalendarza z którego by się wybierało dany dzień.

 Nathan1500,

Ok nie trzeba znalazłem. czy mozna na jkaiś czas wrzucisć tte krzyzówki , które zostaly skasowane zeby wiedzieć za które stracilo sie punkty?

 system,

Możemy rozważyć pokazanie listy usuniętych krzyżówek. Rozpocznij wątek na forum, aby nie wyleciało nam z głowy.

 exmistrz3,

brawo a pomyłki sa jak najbardziej zrozumiale ale lepiej zeby ich nie było kryzowek jest duzo to prawda ale jednak mało musicie sie bardziej starc i npzrobic kategorie poczegolnych basni czy nzy nawet baki np

-opowieści z narnii
- kubuś puchatek

takie rzeczy bo niektore krzyzowki sa za trudne dla mklodrzych szaradzstow np jakby jakies dziecko chcialo pograc w wieku 6-10 lat to nie pogra bo nie ma dzialu z krzyzowkami dla dzieci rozmawzcie to bo co z tego ze sa milusincy ale to za mało jest powinno byc przynajmnie 70 razy wiecej krzyzowek dla dzieci aha i trzeba dodawac krzyzowki przynajmniej 3 razy w miesiacu i to taka solidna dawke i tych dla dzieci i tych normalnych rozwazcie moja propozycje

 system,

Krzyżówki moglibyśmy dodawać i sześć razy w miesiącu. Cała sztuka w tym, że do tego potrzebny jest duży słownik, więc w dużej mierze zależni jesteśmy od Waszego wkładu w jego rozwój. Liczymy także na Twój udział :)

 exmistrz3,

ale jak ja mogę wam pomóc?

 system,

Rozwijając słownik, proponując nowe opisy do krzyżówek, udzielając się na forum, etc.

 exmistrz3,

a jak sie proponuje opisy krzyzowek ? czy ja mialbym szanse zrobic sam krzyzowke?
i jak sie wchodzi i pisze na forum?

 system,

Nowy opis dla słówka w krzyżówce możesz zaproponować klikając odpowiednią kratkę w krzyżówce, którą już rozwiązałeś. Na stronie z rozwiązaną krzyżówką jest to już opisane.

Chcielibyśmy dodać funkcjonalność umożliwiającą stworzenie całej krzyżówki od zera. Na razie jest to jednak pieśń przyszłości.

Aby wejść na forum kliknij po prostu link "Forum" w brązowym menu na górze. Zapraszamy do dyskusji :)

 exmistrz3,

właśnie zrobcie cos zeby uzytkownicy mogli robic krzyzowki od zera dajcie obsloge jak to robic i bedzie dobrze o wiele lepiej niz dotychczas i na litisc panienska wy zamiast dodawac krzyzowki to je odejmujecie to nie fair pokombinujcie z tym uzytkowanymi krzyzowkami zeby je mogli robic uzytkownicy w tym tez i ja dajcie obsluge i DAWAJCIE WIECEJ KRZYZÓWEK

 exmistrz3,

i jesycye jedno poracujcie nad nowzmi kryzyowkami dla dyeci yajmijcie sie tzmi sprawami

 mirkmark,

Włączyłam się do rozwiązywania Waszych krzyżówek dopiero w maju br,znalazłam się w takiej sytuacji,że rozwiązałam wszystkie i obecnie czekam na nową kolekcję.Czy są jakieś szanse,żebym miała możliwość rozwiązywania krzyżówek,które zostały już wycofane?

 pryma,

Krzyżówki zostały wycofane, bo były błędne, co powodowało zrozumiałą złość rozwiązujących, którym się np. nie zgadzała ilość liter w słowie. Nie ma co do nich wracać, wstyd, że się w ogóle pojawiły.

Już za kilka dni wrzucimy nową porcję krzyżówek. Właśnie nad nimi pracujemy.

 pryma,

Chyba, że chodzi o krzyżówki dnia - ten problem był już poruszany. Obecnie mamy sporo roboty z nowymi krzyżówkami, pracujemy też nad nowymi ciekawymi funkcjonalnościami, ale do sprawy krzyżówek dnia, do których nie można już dotrzeć - wrócimy.

Poprzednie wpisy

Późniejsze wpisy