46. Konikiem przez ulice

5
430 rozpoczęć · 365 zakończeń · 323 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Konikówka: Poruszając się ruchem skoczka szachowego należy obejść wszystkie pola diagramu, zaczynając od wyznaczonej litery "C" tak, aby odczytać ulice wymienione nad diagramem, wpisując "po drodze" do odpowiednich kratek brakujące samogłoski. Ujawniono wszystkie spółgłoski.
Wykorzystane w trakcie wypełniania spółgłoski należy poprawiać ("nadpisać" tą samą literą) na niebiesko, co ułatwi kontrolowanie, które z nich zostały już użyte.
Na każdym polu wolno stanąć tylko raz. Litera końcowa jednego słowa jest literą początkową słowa następnego. Wyrazy konikówki podano w kolejności alfabetycznej.
Przed zakończeniem należy sprawdzić czy wskaźnik nad diagramem pokazuje wypełnienie 100%.


Na zdjęciu zabytkowy Urząd Miejski przy ul. Czarnieckiego. Dwie dodatkowe ulice:
Armii Krajowej - położona w dzielnicy Kluczewo. W jej pobliżu znajduje się cukrownia oraz lotnisko ze słynnym OldTown Festival (o tych obiektach była już mowa w kolekcji stargardzkiej).
Ochronna: tam piękny Park Panorama, który również prezentowany był już w kolekcji.

"Litera końcowa jednego słowa jest literą początkową słowa następnego". Według mnie powinno brzmieć "Litera końcowa jednej nazwy ulicy jest literą początkową następnej nazwy ulicy". Chyba, że Armii Krajowej traktujemy jako jeden wyraz.

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

39