32. Składak z plackami

5
522 rozpoczęcia · 397 zakończeń · 367 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Składak: Zadanie polega na wstawieniu w puste kratki takich liter, które w każdym rzędzie utworzą, wraz z ujawnionymi już literami, dwa rzeczowniki pospolite w mianowniku (jeden w l.m.). Grupa wpisanych liter jest jednocześnie zakończeniem pierwszego słowa i początkiem drugiego. Z dodanych liter należy ułożyć dwuwyrazowe rozwiązanie (jedną z nazw znanej góry Beskidu Żywieckiego) i wpisać je do dolnej kratownicy (zaczynając od litery z pola z kropką).

Przedwierzchołek Babiej Góry, położony na wschód od Diablaka, charakteryzujący się dosyć stromym rumowiskiem skalnym. Etymologia nazwy jest bardzo interesująca, ale o tym można poczytać po rozwiązaniu zadania. Podejście na szczyt nie jest łatwe, ale trudy wspinaczki wynagradzają piękne widoki.

Czytanie ze zrozumieniem tego mi zabrakło przy czytaniu objaśnienia. Stąd długi czas rozwiązywania zadania.

To zadanie zostało skomentowane 2 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

43