30. Psi kombinagram

5
446 rozpoczęć · 418 zakończeń · 381 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Kombinagram:
Do diagramu A należy wpisać słowa odgadnięte na podstawie podanych określeń, jednym ciągiem. Ostatnia litera jednego słowa jest pierwszą literą następnego. Z liter w poszczególnych kolumnach należy ułożyć sześć słów czteroliterowych i wpisać je do odpowiednich kolumn diagramu C. Określenia wyrazów diagramu C podano w przypadkowej kolejności. Litery z diagramu B należy przenieść do diagramu D identycznie z przemieszczeniem liter z diagramu A do C. W diagramie D powstanie rozwiązanie, które należy odczytać rzędami.
Diagram A:
1-2 współzawodnictwo, konkurencja
2-3 położna
3-4 aniołki jak instrumenty
Diagram C:
* ciężarówka południowych sąsiadów
* czarno-białe walenie drapieżne
* imię pirata Sparrowa
* Karlowe u tych samych sąsiadów
* najważniejszy bóg grecki
* stoisko jarmarczne

W Bydgoszczy działa jedna z lepszych sekcji niszowego, ale wspaniałego psiego sportu. To z bydgoskiego klubu mamy kliku mistrzów świata, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Miejsce dla mnie sentymentalne, bo tu debiutowałem z moim psem, tu też kilka lat z rzędu występowałem odnosząc wiele sukcesów. Zimowa impreza, której nazwa pojawia się jako hasło zadania, odbywa się w stajni w Jarużynie pod Bydgoszczą. (przyp. Jomi)

Nie słyszałam o tego typu zawodach,ale muszą być fajne .Para pies i człowiek to jest to :)

To zadanie zostało skomentowane 6 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

46