2015‑12. Ciągówka

8
399 rozpoczęć · 345 zakończeń · 314 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka:
Określenia poszczególnych wyrazów podano w przypadkowej kolejności, a w nawiasach wskazano liczbę liter odgadywanego słowa. Kropki oznaczają miejsca połączenia poszczególnych słów tj. ostatniej litery jednego słowa i zarazem pierwszej następnego. Ciągówka zaczyna się i kończy na ujawnionej literze „S”. Pierwszy wyraz zaczynamy wpisywać do dołu i kierunek zmieniamy tylko wtedy, gdy diagram na to wskazuje. Po prawidłowym wypełnieniu diagramu, w dolnej kratownicy ujawni się hasło końcowe. Wyrazy wykorzystane w ciągówce występują w encyklopedii PWN lub w słowniku sjp.pl.

OBJAŚNIENIA HASEŁ

tam bomba w górę w Warszawie (9) * przedłużka z mapą w książce (5) * parzone ciasto z bitą śmietaną środku (7) * czasem niezasłużony kopniak w górę (5) * ucieka pierwszy z tonącego statku (6) * symbol srebra z amortyzatorem (7) * umila życie na parapecie (7) * na końcu zdania rozkazującego (10) * w rosołku lub w sieci (5) * dochody koronowanych (7) * niesmaczny tłuszcz dla dzieci (4) * nad okiem uniesiona (4) * gęstwina (6) * ogórkowy lub narciarski (5) * rękojmia (6) * czarna klacz (4) * u Pinokia długi (3) * żartobliwie o lekarzu (7) * szczyt choinki (4) * nasz pradziad (7) * gatunek jelenia z Azji (5) * babcina do herbaty (7) * na ścianie wodnymi farbami malowana (8) * by skoczyć musisz go wziąć (7) * idziesz po nie do urzędu na potwierdzenie czegoś (13) * poręczenie weksla (4)

Super!

To zadanie zostało skomentowane 6 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

71