2017-21. Galimatias

6
364 rozpoczęcia · 304 zakończenia · 264 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
W diagramie ujawniono wszystkie litery „B”. W słowach podanych jako określenia należy albo przestawić litery (np. BARAK – BARKA), albo zmienić jedną literę (np. KOTEK – MOTEK), albo dodać lub odjąć jedną literę (np. MARA – MARKA – ARA) lub zastąpić wyrazem znaczącym to samo (np. SZAŁ – AMOK). Otrzymane w ten sposób słowa należy wpisać do diagramu. Wszystkie wpisywane słowa są rzeczownikami pospolitymi w mianowniku l.p. (jeden w mianowniku l.m.)

Przed chwilą rozwiązywałam w "Rozrywce" - wszystkie chwyty dozwolone, a tu proszę taka sama krzyżówka na szarada.net. Jesteście wspaniali, wszyscy, którzy pracujecie na tym portalu. Dzięki Wam mamy relaks, fajną zabawę i główka pracuje. Życzę całej załodze sukcesów i satysfakcji z tego co robicie dla nas (clap)(clap)

To zadanie zostało skomentowane 6 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

60