13. Logogryf wiązany

6
445 rozpoczęć · 420 zakończeń · 377 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Logogryf:
Do diagramu należy wpisać pary wyrazów siedmio i ośmioliterowych, które łączą się ze sobą dwiema literami. Kolejność określeń zarówno dla par, jak i w ich obrębie, jest przypadkowa. Ujawniono litery składające się na nazwę jaskini. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania, w zaznaczonych kolumnach i pod diagramem, powstanie hasło.

OKREŚLENIA WYRAZÓW:

* militarne spodnie * Bereźnicki, malarz, rysownik
* roślina pustynna * jap. stolik z elektryczną kołdrą
* szop krabożerny * grota, jama
* trzy roje meteorów w gwiazd. Wodnika * wynalazek Nobla
* uszyje kaszkiet * pies monachijski
* wywróży przyszłość * ptasia smakoszka słoninki

Dziura, niewielka jaskinia znajdująca się o rzut kamieniem od Zakopanego. Jest to jedna duża komora, do której prowadzi krótki przedsionek. Całość ma ponad 170 m, ale tylko część udostępniona jest turystom. Dno jaskini opada dość stromo w dół i schodzenie do komory wymaga zachowania ostrożności - podłoże jest grząskie i śliskie, pokryte butwiejącymi liśćmi. Według legendy ostatni zakopiański grasant ukrywał w Dziurze zrabowane przez siebie skarby.

13 👍

Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

54