Namioty i drzewa 059

7
489 rozpoczęć · 482 zakończenia · 450 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Namioty i drzewa: Drzewa i namioty to zadanie logiczne, w którym każdemu drzewu umieszczonemu w diagramie należy przyporządkować jeden namiot. Każde pole z drzewem musi być połączone bokiem z polem, w którym znajduje się jego namiot. Położenie namiotu w stosunku do innych drzew nie ma znaczenia. Znaczenie ma natomiast wzajemne położenie namiotów: pola z namiotami nie mogą być połączone ani bokami, ani narożnikami.
Cyfry nad diagramem określają liczbę namiotów znajdujących się w danej kolumnie, a cyfry z boku diagramu – ile jest namiotów w danym rzędzie. Namioty zbędne należy „wykasować” przy użyciu spacji lub kwadracika znad diagramu. Namioty przyporządkowane poszczególnym drzewom „poprawiamy” literą A.
Przed zakończeniem należy sprawdzić czy diagram jest wypełniony w 100%.

Przykładowe rozwiązanie można obejrzeć po kliknięciu w niebieski napis "Namioty i drzewa" znajdujący się przed opisem zadania.

@Sempre62, prześlij mi screen Twojego rozwiązania na adres e-mail: krynow2@gmail.com
Sprawdzę i wytłumaczę na czym polega błąd.

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

74