3170. Wężojolka z gadem

kłódka
5
440 rozpoczęć · 406 zakończeń · 369 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka: Określenia haseł poziomych i wężówki podano oddzielnie, ale miejsca ich wpisywania - do odgadnięcia. Przy definicjach wężówki w nawiasach podano liczbę liter odgadywanego słowa. Kropkami zaznaczono miejsca połączenia poszczególnych słów tj. ostatniej litery jednego słowa i zarazem pierwszej następnego. Wężówka zaczyna się od ujawnionej litery "T”. Pierwszy wyraz zaczynamy wpisywać do dołu i kierunek zmieniamy tylko wtedy, gdy diagram na to wskazuje.

WĘŻÓWKA:

młody, niespełna roczny głuszec (7) * czerwienieje w kwasie (6) * rzymski obrońca ludu, rzecznik plebsu (6) * tytuł cesarzy Japonii (5) * żywica naturalna podobna do bursztynu (5) * zwis męski (6) * na okręcie bez prasy (5) * dozownik do napojów (7) * kres kawalerstwa (6) * rodak, krajan (6) * gościniec, szlak (5) * długa sieć z matnią (6)
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

46