12. Dziewiątka

7
468 rozpoczęć · 364 zakończenia · 338 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Dziewiątka:
Do kratownicy po lewej stronie należy wpisać nazwę widocznego pająka. Dla ułatwienia - nazwa ta jest taka sama, jak popularna nazwa oceanicznych skorupiaków (zdjęcie nad diagramem). Litery tej lewej kratownicy są ponumerowane, a każdy numer jest jednocześnie wartością punktową litery. Następnie należy ułożyć krzyżówkę, pamiętając o poniższych zasadach. Każdy wyraz krzyżówki składa się z liter, których ogólną wartość punktową podano przy odpowiednich rzędach i kolumnach diagramu. Wszystkie wyrazy krzyżówki to rzeczowniki pospolite w mianowniku liczby pojedynczej. Słowa potwierdzać można w sjp.pl. Dla ułatwienia ujawniono zamknięty pierścieniem fragment wypełnionego diagramu.
Ujawnione litery oraz elementy liter należy również "kliknąć" na niebiesko.
Uwaga! W krzyżóweczce trzeba użyć wszystkich dziewięciu liter odgadniętego słowa.

Gatunek pająka o średniej wielkości ciała. Ubarwiony na brązowo, nogi długie. Ma na grzbiecie charakterystyczny znak w kształcie skrzypiec. Występuje w USA, na Bermudach i na Kubie. Jego jad może powodować rozległą martwicę tkanek, ukąszenie rzadko kiedy jest śmiertelne.

(bow)

To zadanie zostało skomentowane 7 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

46