08 - Wiązana samosia

7
505 rozpoczęć · 407 zakończeń · 318 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka wiązana:
Do każdego wiersza i każdej kolumny należy wpisać po dwa hasła. Końcowe litery słowa poprzedzającego są jednocześnie pierwszymi literami słowa następnego. Wyrazy te łączą się ze sobą co najmniej dwiema literami. Podano opisy wyrazów pionowych, są one oddzielone od siebie gwiazdkami. Należy również odtworzyć wyrazy poziome korzystając z podanych obok diagramu liter. Części wspólne obu wyrazów w każdym rzędzie zostały zaznaczone kolorem. Każdą użytą literę należy zaciemnić kolorem (spacja lub kwadracik nad diagramem), w ten sposób będzie wiadomo, które litery zostały już wykorzystane. Wszystkie wyrazy występujące w zadaniu to rzeczowniki pospolite. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania obok diagramu powstanie dodatkowe hasło.
Uwaga:
Sprawdzić 100 % wypełnienie diagramu (w tym również zaznaczenie kolorem wszystkich liter w dole, obok diagramu).


Drewniany kościół Św. Michała Archanioła to niezwykle cenny zabytek, pochodzący z 1490 roku. Jest to świątynia gotycka z drewna modrzewiowego, przy budowie której nie używano gwoździ. Wewnątrz zachowała się wspaniała polichromia gotycko - renesansowa z około 1500 roku. Godny podziwu jest też ołtarz główny z pięknym tryptykiem. Od 2003 roku ten drewniany kościółek figuruje na Światowej Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Zadanie fajne ,tylko szkoda tych 0,7.Nieuwaga kosztuje :(

To zadanie zostało skomentowane 7 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

47