33. Szyfrolog

6
516 rozpoczęć · 496 zakończeń · 435 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Szyfrolog:
Po rozwiązaniu szyfrogramu, litery zostaną automatycznie przeniesione do diagramu dolnego. Określenia wyrazów tego diagramu podano w przypadkowej kolejności. Dopisane litery, czytane kolejno rzędami, utworzą rozwiązanie.

Określenia:

* dawny tytoń fajkowy
* dośrodkowanie jak marka baterii
* jest nim kokon
* nieco owocowa wieś w gm. Dobroszyce
* poprawka ustawy jak "Antek"
* stare, "doustne" instrumenty muzyczne (z trunkiem piratów)
* subiektywny subiekt z "Lalki"
* wyniosły z oliwkowatych

Najnowsza, i jedna z większych, stargardzka inwestycja. Pozwoliła opanować bałagan powstały po likwidacji PKS oraz opanować ruch na horrorze, jakim było skrzyżowanie pięciu ulic w tym miejscu.
Po prawej "prywatna" wieża ciśnień dworca kolejowego.
Zarówno nowe rondo, jak i widoczne po lewej ZCP, noszą imię przedwcześnie zmarłego prezydenta Stargardu - Sławomira Pajora.

Czasem zastanawia mnie co ludzi tak gna w inne,obce kraje,kiedy u nas na każdym niemal kroku można spotkać przecudne miejsca,perełki architektury,osobliwości przyrody. Każda,nawet zapadła dziura (przepraszam)ma jakieś swoje utajnione,piękne miejsca. Życia mało żeby to wszystko zobaczyć. Pozdrawiam Autora :)(f)

To zadanie zostało skomentowane 9 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

53

Autorzy określeń

 jomitoka   końcowe skręcenie przędzy podczas przędzenia na przędzarkach  ·  Susi, aktorka ("Moskwa - Szanghaj" u boku Poli Negri)  ·  potocznie o pobieranych świadczeniach, zasiłku  ·  rozszczebiotane panny wokół królowej