0677. Jolka z filozofem

6
413 rozpoczęć · 392 zakończenia · 341 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Ujawnione litery są wspólne dla wyrazów poziomych i pionowych. Litery z pól ponumerowanych od 1 do 34 utworzą rozwiązanie – myśl Bacona.

Określenia haseł

Margaret Eleanor „Peggy” * cmentarz żydowski * wieś z kaplicą na Łamańcach * rzymski oddział wojskowy * muzułmańska cytadela * klub piłkarski z Madrytu * czekoladowe ciasto posypane orzechami * chwała, zaszczyt * uchwyt tarczy rycerskiej * podany w rysopisie * siwa w starym dowcipie * huncwot z procą * obie stanowią całość * w swojej pracy posługuje się kodami * oskard górnika * powieść Kevina Brooksa * chłopiec drewniany z długaśnym nosem * ogród na stepie * wieś w gm. Grunwald z wałem * niewielka rezydencja magnacka * uznaje Biblię za jedyny autorytet w sprawach wiary * członek wymarłego ludu bałtyckiego z Jaćwieży * teren pod zabudowę * droga do domu autem * pole górnolotnie * wynalazca dynamitu * nawigator lub steward na pokładzie * różanecznik
Krzyżówka Szaradzisty: Krzyżówka utworzona przez użytkownika serwisu Szarada.net.

Od razu zapominam :-)

To zadanie zostało skomentowane 4 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

61