22. Jolka z dziewiątką

kłódka
8
406 rozpoczęć · 337 zakończeń · 289 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Rozpoczynamy od rozwiązania jolki. Ujawniono wszystkie litery S. Z liter umieszczonych w kolorowych kratkach, pod diagramem powstanie hasło ponumerowane od 1 do 9. To hasło posłuży do ułożenia dziewiątki. Należy pamiętać, że numer nad literą jest jednocześnie jej wartością punktową. Każdy wyraz dziewiątki składa się z liter, których ogólną wartość punktową podano przy odpowiednich rzędach i kolumnach diagramu.
Wyrazy dziewiątki to rzeczowniki pospolite w mianowniku (jeden w l. mn.) Słowa potwierdzić można w sjp.pwn. Dla ułatwienia ujawniono zamknięty pierścieniem fragment wypełnionego diagramu. W krzyżóweczce należy użyć wszystkich 9 liter.
Ujawnione litery oraz elementy liter należy również "kliknąć" na niebiesko.

W dwudziestoleciu objawiły się nowe talenty poetyckie. Jedną z wyjątkowych postaci była Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, córka Wojciecha Kossaka. Dorastanie w artystycznym domu sprawiło, że wyjątkowo oryginalnie widziała świat i równie wyjątkowo go przedstawiała. Przyjaźniła się z literatami i artystami. Oprócz wierszy miłosnych, do których wprowadziła elementy erotyczne, pisała dramaty, a także malowała. W tle fragment jednego z jej obrazów.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

42