32. Krzyżówka amerykańska

4
419 rozpoczęć · 387 zakończeń · 368 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka amerykańska: Dla każdego rzędu i kolumny podano definicję odgadywanego słowa, znajdującego się w danym rzędzie lub danej kolumnie. Na końcu definicji w nawiasie podano ile w danym rzędzie lub danej kolumnie znajduje się pól czarnych. Położenie czarnych pól (rozmieszczone są niesymetrycznie) należy ustalić samemu i zaznaczyć spacją. Po prawidłowym rozwiązaniu, w kratownicy powstanie rozwiązanie.

Występują w każdej szerokości geograficznej, od strefy polarnej po tropiki. Żyją wyłącznie w wodzie, głównie w oceanach. Kilka gatunków posiada jad, który wstrzykują za pomocą kolców. Oprócz bólu mogą pojawić się drgawki, trudności z oddychaniem oraz utrata przytomności. Ukłucie nawet niejadowitego okazu może skończyć się dotkliwą infekcją.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

62

Autorzy określeń

 ankor11   dochodzi z chlewika (3)  ·  obcokrajowiec ma swój zawsze (3)  ·  opera Danaidy (2)  ·  pręt do nabijania (2)  ·  czerwone w Świnoujściu (2)  ·  na Krymie z muzeum Czechowa (2)  ·  przestrzeń w kluzie (3)  ·  miarka w kolejce podziemnej (2)  ·  brak go w bełkocie (3)  ·  wojowniczy w Bukareszcie (2)  ·  rasa psa wystawiająca zwierzynę (2)  ·  obnażony w topless (2)  ·  płócienna podstawa (2)  ·  pływa w formalinie (3)  ·  ogród wiedenki (2)  ·  zamknięte w spoczynku (3)