1875. Ciągówka

6
439 rozpoczęć · 403 zakończenia · 380 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka:
Odgadnięte na podstawie opisów hasła wpisujemy jednym ciągiem - od początku do końca "węża". Zaczynamy w polu ze strzałką i poruszamy się po diagramie, aż skończymy na polu początkowym. Zakręcamy tylko tam, gdzie wymusza to diagram, czyli "skrzyżowania" przechodzimy na wprost. Wpisywane wyrazy łączą się jedną literą, a miejsca ich połączeń oznaczono kropkami. Określenia haseł podane są w przypadkowej kolejności, a w nawiasach podano liczbę liter odgadywanych wyrazów.

Określenia haseł:

nazwa niemieckiej sieci dyskontów (4) * stałe lub gazowe (5) * odmiana szachów rozgrywana na dwóch szachownicach przez dwie dwuosobowe drużyny (4) * roślina zwana mordownikiem (5) * roratka (6) * w parze z Nel (4) * potocznie: odwyk (6) * chleb, używany jako opłatki w Kościele katolickim (5) * zwolennik jakiejś idei, doktryny (5) * eksponat (4) * planetoida 17458 (4) * codziennie inna (4) * ktoś nieznajomy (3) * zapach spalenizny (4) * stolica prowincji Asir w Arabii Saudyjskiej (4) * żądza sławy, uznania (7) * choroba ciężarnych, ... groniasty (7)

Autorka dedykuje zadanie tym użytkownikom Szarady.net, których już nie ma między nami.

Pozostaną w naszej pamięci, jako Autorzy zadań, które nadal są na panelu i jako „koledzy”, z którymi byliśmy zaprzyjaźnieni, chociaż nie znaliśmy się osobiście a tylko wirtualnie i z nicków.

To zadanie zostało skomentowane 8 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

48