0416. Ciągówka

7
327 rozpoczęć · 286 zakończeń · 265 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka:
Określenia podano w kolejności alfabetycznej odgadywanych wyrazów, a w nawiasach wskazano liczbę liter odgadywanego słowa. Kropki oznaczają miejsca połączenia poszczególnych słów tj. ostatniej litery jednego słowa i zarazem pierwszej następnego. Ciągówka zaczyna się i kończy na ujawnionej literze „G”. Pierwszy wyraz zaczynamy wpisywać do dołu i kierunek zmieniamy tylko wtedy, gdy diagram na to wskazuje.

Określenia haseł

wyspa z wulkanem Marum (6) * teść Kajfasza (6) * rośnie w miarę jedzenia (6) * zioło dobre na stłuczenia (6) * czarny na drodze (6) * punkt widzenia (6) * objaw schizofrenii (6) * walczy pod dywanem w polskiej polityce (6) * dawniej elegant (6) * taniec cygański z kastanietami (6) * instrument do zawracania (6) * ryba dojrzała do tarła (6) * na głowie kata (6) * autochton z Wejherowa (6) * historyjka obrazkowa (6) * założyciel Krakowa (4) * rzeź, jatka (7) * królewska utrzymanka (7) * tkanina na stole (5) * balustrada na statku (6) * 4 metry sześcienne drewna (3) * oddzielony Przełączką od Krzyżnej Góry (7) * zawiesisty do mięsa (3) * ciemna w rogu (6) * pojazd z budowy do wywożenia dyrektora (6) * niejadek z wiersza Wandy Chotomskiej (5) * związki tlenu z innymi pierwiastkami (6) * dzianina na kostiumy gimnastyczne (6) * cyfrowe beztalencie (4)

88-a, jak zwykle ciekawa ciągówka. Tyle haseł 6-cio literowych utrudnia dodatkowo zadanie. Ale to bardzo dobrze!

To zadanie zostało skomentowane 4 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

60