08. Dopełnianka

4
555 rozpoczęć · 510 zakończeń · 233 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Dopełnianka:
Odgadnięte na podstawie określeń wyrazy należy wpisać do odpowiednich kolumn tak, aby z ujawnionymi literami utworzyły nowe, dłuższe słowa. Wszystkie powstałe wyrazy 6-literowe są rzeczownikami pospolitymi. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania, u dołu powstanie hasło.

Opisy haseł pięcioliterowych:

* aktor w roli kochanka
* budowla kolejowa
* dla acana, futrem podbijana
* duża na karmę dla psa
* monety
* napełniany powietrzem lub helem
* pryszczele lekarskie, chrząszcze
* rodzaj papuaskiego bębenka
* szachowy skoczek
* tatarka lub hreczka
* zasłona okienna
Jedna z legend mówi o skazańcu, któremu dzień przed wykonaniem kary śmierci, miała objawić się Matka Boska z zadaniem wyrzeźbienia jej podobizny z dzieciątkiem. Po wykonaniu tej prośby skazaniec został uwolniony, gdyż sędziowie uznali, że więźnia ułaskawił Bóg. Wyrzeźbiona figurka została umieszczona na przydrożnej lipie. W tym miejscu, uznanym za pełne cudów i uzdrowień, wybudowano kościół. Znajdują się tu barokowe organy z ruchomymi figurkami, co sprawia, iż wnętrze wygląda wręcz magicznie.

\o/;-)

To zadanie zostało skomentowane 53 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

33