49. Kombinagramik

4
438 rozpoczęć · 423 zakończenia · 401 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Kombinagram:
Do diagramu „A” należy wpisać jednym ciągiem słowa odgadnięte na podstawie podanych określeń. Ostatnia litera jednego słowa jest zarazem pierwszą następnego. Z liter w poszczególnych kolumnach należy ułożyć 5 słów 3-literowych i wpisać je do odpowiednich kolumn diagramu „C”. Określenia wyrazów diagramu „C”, wpisywanych do kolumn podane są w przypadkowej kolejności. Litery z diagramu „B” należy przenieść do diagramu „D” identycznie z przemieszczeniem liter z diagramu „A” do „C”. W diagramie „D”, czytając rzędami, powstanie rozwiązanie.

Określenia haseł

1-2) rdzenny Australijczyk
2-3) Miłosz, Reymont lub Wałęsa

Diagram “C”

* Bóg zamknął za nim drzwi
* gad ukryty w boazerii
* poprzedza rozdanie kart
* uderza w bile
* uliczne w Gryfinie

Występuje w Azji i Europie, również w Polsce. Podobny do myszki, polując używa jadu. Jad znajduje się w jego ślinie i działa paraliżująco na drobne zwierzęta wodne. Dla człowieka niegroźny.

(beer)

To zadanie zostało skomentowane 8 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

54