2016‑08. Jolka Polka

5
373 rozpoczęcia · 358 zakończeń · 298 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
W kolorowych polach diagramu znajdują się tylko polskie litery. Kolejność określeń jest przypadkowa. W diagramie znajdują się cztery grupy numerowanych pól, które należy odczytać poziomami i wpisać do kratownicy obok.

Określenia haseł

bywa po pachy * dni wolne od pracy * wykwit skórny * zakręcony wódz zmyli przeciwnika * ryba przy namiocie * wymarły lud bałtycki z Jaćwieży * cecha puchu * nim radiesteta wskaże gdzie kopać studnię * Nazca lub Dekan * dorsz atlantycki * ma do pokonania 42 km z haczykiem * większa część odłamka * drągal ma go zawsze * śpiewana przy świątecznym stole * gra karciana z meldunkami * dla męża korona * ze strachu ma głowę w piachu * dobra cecha w aucie przy skręcie o małym promieniu * o smukłej i wątłej budowie ciała * piwny rośnie u smakosza * materiał dla kłamczucha * w taksówce na tylnym siedzeniu * larwa motyla * zadaszone przejście między budynkami

...ale przy tylu świetnych zadaniach Ankor11, to drobiazg;
gratulacje dla autorki :)

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

45