13. Jolka wiązana

5
521 rozpoczęć · 493 zakończenia · 452 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka wiązana:
Ujawnione litery są wspólne dla poszczególnych par wyrazów - ostatnia litera jednego słowa jest zarazem pierwszą następnego. Po prawidłowym rozwiązaniu jolki, litery w kolorowych polach, czytane rzędami utworzą rozwiązanie – nazwę stworzenia widzianego w tle. Objaśnienia podano w przypadkowej kolejności.

Określenia haseł

przestrzenny gobelin * Giovanni Antonio, architekt * powierzchnia stołu * dźwięk eseisty * bohater traktatu o wychowaniu Rousseau * religijny odszczepieniec * nerwów lub wełny * rzymski w kminkówce * prasowa lub masońska * indonezyjska wyspa u wybrzeży Sumatry * pielęgnica pawiooka * usypanie wałów wokół siebie * syn dziedzica * płynny miód pszczeli * król zjedzony przez myszy * zestaw towarów * rezerwowany w lokalu * gruba zasłona * sport na korcie * gra karciana z meldunkami * Ninja Lodu w świecie Lego * pokarmowy wabik

Żyje w Oceanie Indyjskim, Pacyfiku i w Morzu Czerwonym, w pobliżu raf koralowych. Na końcu ogona ma dwa kolce jadowe. Jad dla ludzi nie jest śmiertelny, ale jej ukłucie powoduje silny ból.
Należy jednak przypomnieć pewną tragiczną ciekawostkę. Otóż jeden z najbardziej znanych przyrodników na świecie, Steve Irwin, zmarł po ukłuciu kolcem ogończy. Pech chciał, że ukłucie, które normalnie byłoby niegroźne, trafiło prosto w serce.

trzy setki bez galaretki:-)\o/(D)(beer)

To zadanie zostało skomentowane 6 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

48