2017-11. Ciągówka

6
380 rozpoczęć · 355 zakończeń · 307 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka:
Określenia podano w kolejności alfabetycznej odgadywanych wyrazów, a w nawiasach wskazano liczbę liter odgadywanego słowa. Gwiazdki oznaczają miejsca połączenia poszczególnych słów tj. ostatniej litery jednego słowa i zarazem pierwszej następnego. Ciągówka zaczyna się i kończy na ujawnionej literze „W”. Pierwszy wyraz zaczynamy wpisywać do dołu i kierunek zmieniamy tylko wtedy, gdy diagram na to wskazuje. Litery z kolorowych pól utworzą rozwiązanie.

Określenia haseł

podczas debaty ma inne zdanie (9) * turecki napój z jogurtu (5) * owca grzywiasta (4) * opiekun kopalni małego wzrostu (4) * wbijany do bramki (3) * duża lub mała z podrodziny dam (7) * wśród gwiazd czerwony gnom (6) * pieszczotliwie o kosmyku sterczącym na czubku głowy (7) * bazarowy sklepik (4) * nie pasuje do kożucha (7) * zapis w testamencie (5) * miejsce wypasu krasuli (4) * zastój, stagnacja (6) * gubi igły na zimę (7) * krewny delfina (7) * dostajemy je po ojcu (8) * subtelna różnica (6) * czarna odmiana chalcedonu (5) * but wystrugany z drewna (5) * rodzaj wędki z kołowrotkiem (8) * odtwórca roli pana Zdzisława w filmie „Anioł stróż” (2005 r.) (6) * ufortyfikowane miasto (8) * pogardliwie o osobie mieszkającej na wsi (8) * konkurent ale … do ręki (8) * sprzeczka zakończona targiem (6)

proszę o uznanie-KOGUTEK-jest w słowniku języka polskiego jako określenie kosmyku sterczącym na czubku głowy,pozdrawiam

To zadanie zostało skomentowane 7 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

48