Jolka z myszką 22

kłódka
8
416 rozpoczęć · 353 zakończenia · 241 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ukryta:
W diagramie ktoś wymazał gumką wszystkie czarne pola oraz większość liczb, pozostawiając tylko kilka numerów odgadywanych haseł. Położenie pozostałych wyrazów (ponumerowanych klasycznie), jak i niesymetryczne rozmieszczenie czarnych pól, należy ustalić samodzielnie.
Czarne pola uzyskamy za pomocą spacji.

Poziomo

1. pod palcami obok myszy; 8. dr Winnetou dla lokatorów; 9. nasze polskie zaślubione morze; 10. kolor z zawleczką; 11. grzeje w czajniku elektrycznym; 13. kotlet z górki cielęcej; 16. wlecze się w ogonie; 18. wnętrze lądu w Australii; 19. miejsce oddalone od gwaru; 20. gmatwanina korytarzy; 23. protest z rajem; 25. nosi szatki na pokaz; 26. cecha trudna do wykorzenienia

Pionowo

1. zwis męski; 2. kres rejsu Noego; 3. święty patron karmiących matek; 4. zydel pod kuchennym stołem; 5. mała beczułka z piwem; 6. Mistrz ... - mistyk codzienności; 7. przysłowie, sentencja pochodząca ze starożytności pogańskiej; 12. Hilary Clinton i Maria Kaczyńska uzyskane z cebulek; 13. księżyc Urana; 14. trzymają się koryta; 15. rezystory w klapie; 17. odtwarza płyty; 21. willa Szymanowskiego w Zakopanem; 22. czepliwy w świrzepie; 24. wąż z „Księgi dżungli”
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

62