Klocki 44

8
451 rozpoczęć · 416 zakończeń · 386 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Pentomino: Na planszy rozmieszczone są klocki składające się z 5 pól, tzw. PENTOMINO (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pentomino). W każdym klocku ujawnione są dwa pola. Liczby znajdujące się z boku i u góry diagramu wskazują ile pól w danym rzędzie i kolumnie jest zajętych przez klocki. Należy odtworzyć ułożenie klocków na planszy. Na grafice przedstawione są kształty klocków, które mogą występować w diagramie. Możliwe jest też obrócenie zademonstrowanych klocków i ich lustrzane odbicie. UWAGA: Klocki nie mogą stykać się bokami, ani rogami. Puste pola zaznaczamy literą X, a pola klocków - spacją. Przed zakończeniem należy sprawdzić zgodność rozwiązania z opisem oraz to, czy diagram wypełniony jest w 100%.
 dk1

dzięki patentowi z iksami zrobiłam 100%, bez iksów nie mam na tyle wyobraźni; dziękuję temu, u kogo w komentarzach te iksy kiedyś wypatrzyłam (heart)

To zadanie zostało skomentowane 8 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

56