Baśka 56

kłódka
6
516 rozpoczęć · 485 zakończeń · 410 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Baśka: Określenia podano w kolejności alfabetycznej odgadywanych wyrazów. W kolorowe pola należy wpisać samogłoski. Do diagramu należy wpisać jedną literę zapożyczoną z alfabetu łacińskiego, a nie występującą w alfabecie polskim.

Określenia wyrazów:

instrument muzyczny, rodzaj harmonii * rzeka wypływająca z jeziora Bajkał * białe borokrzemowe szkło opalowe * dzielnica Władysławowa z Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich * prawdziwe imię Violetty Villas * miasto nad Bałtykiem i Zatoką Wrzosowską * dotąd nie wynaleziony napój dający wieczną młodość * greccy bohaterowie mitów o nadzwyczajnych zdolnościach * zakotwiczony statek pełniący rolę znaku nawigacyjnego * szczerbak zwisający z gałęzi drzew * rozpustnik * przyrząd używany w gimnastyce artystycznej * resztka z jabłka * ośmiokąt * osiem kolejnych dźwięków (interwał) lub dni * szabla tatarska, ordynka * Niccolò, włoski skrzypek i kompozytor * szwedzki duet z wokalistką Marie Fredriksson * dawniejszy awanturnik, zabijaka * tytuł powieści Heleny Mniszkówny * William, reformator protestancki (płot z gałęzi i spore odległości)
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

57