0840. Chwała bohaterom!

5
516 rozpoczęć · 492 zakończenia · 456 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
73. rocznica Powstania Warszawskiego
Po prawidłowym wypełnieniu diagramu, w oznaczonej kolumnie oraz w dolnej kratownicy, powstaną hasła związane z tematem logogryfu.

ale61 to już całkiem bzdury plecież skoro twierdzisz że powstanie wynikało z poczucia jakiejs tam milości i nadziei. Guzik prawda, garstka nawiedzonych "londyńczykow" żerujac właśnie na poczuciu miłosci i nadziei ogromnej części społeczeństwa wykorzystalo ten zapał i wowołało powstanie które z góry skazane było na niepowodzenie.
Bo z czym się porywali przeciwko hitlerowskiemu okupantowi? z motyką na księżyc? Sam zapał i wola walki to za mało aby impreza się udała. No i wyszło tak jak wyszło. Pan zaś o komunie tylko gdzie, w jakim zakamarku Polski była ta komuna. wg mojej oceny to nawet prawdziwego socjalizmu w Polsce nie było. Pamięta Pan hasło Solidarności? SOCJALIZM TAK, WYPACZENIA NIE. to o czymś mówi. Czego w ostatecznosci doczekaliśmy sie? ano tego że tak naprawdę Polski już nie ma. Owszem jest jakiś twór zwany Polska, ale co w tej niby wolnej i niezależnej Polsce jest polskiego? może jakies przedsiębiorstwa? moze banki? a może sklepy (nie mam tu na myśli sklepików osiedlowych których własciciele robią bokami aby utrzymać się na rynku) CZY O TAKE POLSKE Lechu skakał przez płot?
Dziękuję za uwagę.

To zadanie zostało skomentowane 15 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

44

Autorzy określeń

 kryno   przenosił meldunki między oddziałami  ·  autor wiersza "Nad poległym powstańcem"  ·  bohaterstwo, wielkie poświęcenie  ·  sztylety na lufach karabinów  ·  pamiątkowa umieszczana na ścianie  ·  odszyfruje informacje, rozkazy, meldunki  ·  czarna przypięta do stroju, oznacza żałobę  ·  imię autorki wiersza "W biały dzień", poświęconego K.K.Baczyńskiemu  ·  Juraj Fiodor, zbójnik z Kamesznicy (beskidzki powstaniec?)  ·  żołnierz Kedywu  ·  walczył w Szarych Szeregach  ·  szczekaczka, megafon