056. Krzyżówka amerykańska

kłódka
5
415 rozpoczęć · 373 zakończenia · 342 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka amerykańska:
W okienkach opisowych podano definicje słów i dodatkowo liczbę "czarnych" pól występujących w danym wierszu lub kolumnie. "Czarne" pola zaznaczamy spacją. Po wypełnieniu diagramu odczytamy hasła dodatkowe.

Urocza miejscowość o nietypowej nazwie - Szwecja. Dziś znana ze spływów kajakowych, a od zawsze słynąca pięknymi dziewczynami, do których w konkury przybywali chłopcy z bliska i z daleka. Co oczywiste, nie w smak to było miejscowym młodzieńcom. Szczególnie jeden tajemniczy przybysz podpadł miejscowym, który z miejsca zawrócił w głowie najpiękniejszej we wsi - Zośce. Luckiem kazał się zwać. Sprytny był i wymykał się zasadzkom, a i pobić potrafił, gdy go próbowali nawet we trójkę zatrzymać. Zwołał więc syn sołtysa, Stach Horn, wszystkich chłopaków i wielką ciżbą osaczyli przybysza wieczorną porą na skraju lasu. Jak wiadomo: kiedy ludzi kupa i Herkules ... Złożył się więc obcy do wielkiego wysiłku, napiął i skoczył! I zniknął... Jako, że ciemno już było, to niemożliwym było tropienie. Zdziwienie ogarnęło wieś całą, gdy nazajutrz w miejscu osaczenia ślady czarcich kopyt odkryto. Szczęściem nieznajomy więcej się nie pokazał, a dziewczęta ze Szwecji odtąd tylko za miejscowych za mąż szły. Po tym wydarzeniu mało kto się zapuszczał w stronę lasu, dzięki czemu po latach utworzono tu obszar ochrony przyrody o takiej, a nie innej nazwie.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

55