Ukryta jolka 03

kłódka
8
318 rozpoczęć · 290 zakończeń · 241 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ukryta:
Określenia haseł wpisywanych do diagramu podano w takiej kolejności, aby każde odgadnięte słowo krzyżowało się zarówno z wyrazem poprzedzającym, jak i następującym po nim. Położenie czarnych pól, rozmieszczonych niesymetrycznie, należy ustalić samemu i zaznaczyć za pomocą spacji lub kwadracika nad diagramem. Miejsce wpisu wyrazów również do odgadnięcia. Zamiast liter, w diagramie zostały ujawnione dwa wyrazy. Przez każdy z nich "przechodzą" dwa dłuższe słowa (w pionie i w poziomie).

Określenia wyrazów:

zespół Marka Piekarczyka * stały przedstawiciel dyplomatyczny Watykanu * wybitny instrumentalista * nauka o budowie organizmów żywych * na głowie strażaka * pochyłomierz * dwukołowy wóz w dawnej Turcji * można spod niego zerkać * kofeina w liściach herbaty * imitacja złota * przyjmowanie paliwa na statek * czuła waga do bardzo małych mas * świadoma część osobowości, jaźń * pulpet z siekanego mięsa * ma dwa końce * kolonia na wybrzeżu Tracji założona przez Eolów * lekki powóz z laską * cmentarny padlinożerca * jednostka prędkości stosowana w lotnictwie * niech ona będzie z tobą * roztrzepany gumiś w zamiarze * macanie bez głowy i ogona * rozmiar odzieży jak radio * nie udawaj go * pralka prababki * jednostka geofizyczna * epilog * potańcówka * ornament roślinny z natki * zagorzały obrońca z Elą * anaerob * ulubiona żona Mahometa * Fortunat, łaciński poeta * płetwa, skrzydło lub ręka
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

61