Labirynt 10 (labolka)

10
273 rozpoczęcia · 221 zakończeń · 156 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka obrazkowa: Zadanie poza elementami labiryntu zawiera zasady Jolki (miejsca wpisywania wyrazów do odgadnięcia). Ujawniono niektóre litery, tworzące napis SZARADA. W kolejności przypadkowej: * zbiornik na ciecze i co jeszcze chcecie (9) * kilkukrotny prezydent Haiti (obecnie azylant w RPA) (8) * miasto we Włoszech, w regionie Marche (8) * najbardziej irlandzka nazwa (4) * pisarz francuski, który szukał straconego czasu (6) * głaskanie kota (10) * rząd wymarłych mięczaków z podgromady amonitów (10) * ten od rzucania potwarzy (9) * wśród wydrzyków tylko on jest wielki (4) * jaskinia w Hiszpanii z rysunkami kultury magdaleńskiej (8)

Proszę o zwrot punktów .W czwartej kolumnie przy "D" - samogłoski "A" i "E". mogą być zamienione miejscami i spełniają warunki zadania. Nie ma wymogu "zapętlania". Alternatywa konieczna!

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

20