Zerowanie punktów (strona 1/2)

wiadomości: 11 rozmówcy: 9

Nie rozumiem, przed chwilą wyzerowały się moje punkty w rankingu. Czy tak się dzieje po 30 dniach? Mam zero i miejsce o blisko 1000 niższe.

Jeżeli w ciągu ostatnich 30 dni nie rozwiązałaś żadnego zadania to nie zdobyłaś żadnych punktów i dlatego konto się wyzerowało. Gdy zaczniesz znowu rozwiązywać punkty będą dodawane.

Dodam (uściślę) do powyższego wyjaśnienia, że decyduje data OPUBLIKOWANIA danego zadania. To że rozwiązywać można w nieokreślonym czasie (powiedzmy jako zadanie archiwalne) nie „przesuwa” punktacji na dzień rozwiązywania. Zerknąłem na profil marynii 19 i wszystkie ostatnie rozwiązania odnoszą sie do „Apteki” ... a ta seria właśnie została została opublikowana 30 dni temu. Łatwo wydedukować, że marynia 19 nie rozwiązywała żadnych innych zadań w okresie ostatnich 30 dni (poza , oczywiście, zbioru z „Apteki”)

codziennie od początku rozwiązuję zadania(krzyżówki) wczoraj miałam 1106,6 pkt i poz. 275 a dzisiaj rano550,9 z pozycją 275... może ktoś udzieli sensownej wypowiedzi...?

 eMMa

O północy zniknęły, tylko z rankingu miesięcznego, punkty za 100 krzyżówek z serii "Naturalna Apteka", każda za 6 punktów.

Na stronie Szarada.net są dwa rankingi: Najlepszy szaradzista i Maraton. Punkty za wszystkie zadania dopisywane są do Maratonu i nigdy stamtąd nie znikają. Natomiast w drugim rankingu są punkty za zadania, które ukazały się w ciągu ostatnich 30 dni. Tutaj sytuacja codziennie się zmienia, bo pojawiają się nowe zadania, a jednocześnie znikają te, które opublikowane były ponad 30 dni temu.
Dzisiaj o północy z rankingu zniknęło 100 zadań z kolekcji „Naturalna apteka”, opublikowanej 8 maja, co spowodowało ubytek 600 punktów u tych, którzy rozwiązali całą kolekcję. Zadania nadal są dostępne do rozwiązywania, ale punkty za nie doliczane są już tylko do Maratonu.
Proszę pamiętać, że „Najlepszy szaradzista”, to ranking najlepszych w ostatnim miesiącu, czy raczej w ostatnich 30 dniach.
Osoby, które zainteresowane są szczegółową punktacją i zajmowanym miejscem, mogą śledzić oba rankingi.
Pozdrawiam.

WSZYSTKIE zdobyte punkty sumują się w "Maratonie" i nie znikają.
W tzw. rankingu, czyli pod hasłem "Najlepsi" dodawane są punkty zdobyte za rozwiązanie tych zadań, które opublikowano, czyli ukazały się na stronie Szarada.net, w ciągu OSTATNICH 30 dni. Listę zadań rankingowych i to, ile można dostać za nie punktów, można sobie wyświetlić. Ostatnie zadania, które są na tej liście, są z niej usuwane, bo codziennie publikowane są nowe. Tym samym, punkty zdobyte za te zadania znikają z tych "rankingowych".

Po prostu: w rankingu nie liczy się punktów za zadania starsze niż 30-dniowe, ale punkty te w żaden sposób nie znikają, bo wciąż sumują się w "Maratonie". Innymi słowy, szaradzista nie może ich stracić.

W "Maratonie" dodaje się WSZYSTKIE zdobyte za rozwiązania zadań punkty. W "Rankingu" natomiast lista zadań jest codziennie aktualizowana - zmienia się (stare zadania 30-dniowe znikają, ukazują się nowe), więc możliwa do uzyskania za nie liczba punktów jest też tu zmienna.

30 dni temu ukazała się kolekcja 100 jolek pt. "Naturalna apteka", za których poprawne rozwiązanie można było uzyskać 600 punktów. Dzisiaj, od północy te jolki jakby "przedawniły się" w "Rankingu". Każdy, kto dopiero teraz je rozwiąże, zdobędzie oczywiście punkty, ale one ukażą i zsumują się jedynie w "Maratonie", bo już nie liczą się w "Rankingu". Niestety swojej pozycji w tym BIEŻĄCYM rankingu taki szaradzista nie zmieni.
No, bo skoro jolki za ponad 600 punktów znikły z listy zadań rankingowych, to i tych tzw. punktów rankingowych w tym momencie nie może być. Te punkty szaradzista ma podliczone w "Maratonie".

@user1164 - Twoja pozycja (jak rozumiem) nie zmieniła się mimo zmiany punktacji. Dlaczego? Dlatego, że wszyscy szaradziści (oczywiście, o ile rozwiązywali m.in. jolki z Naturalnej apteki) "utracili" z BIEŻĄCEGO rankingu podobną liczbę punktów za zadania, które "wypadły" z podliczeń, jako starsze niż 30-dniowe. W związku z tym, wzajemne pozycje szaradzistów miały prawo niewiele się zmienić.

Z reguły nie odczuwamy tych zmian punktowych (a następują przecież codziennie), ale tym razem kolekcja Ankor11 była bardzo bogata - ukazało się naraz 100 jolek. Brak 600 punktów na rankingowym koncie (po upływie 30 dni od daty publikacji zadań) po prostu rzuca się w oczy.

Za długo mi się pisało i nie widziałam, że Kryno już wszystko wyjaśniła. Sorry

Dziękuję, wszystko już jest jasne. Nie zwróciłam uwagi na daty krzyżówek - mój błąd.

To bez sensu. Raz zdobyte punkty (w rankingu) też powinny zostać zachowane. Siedziałem po kilka godzin i w krótkim czasie awansowałem o kilkaset pozycji, a teraz wszystko poszło na marne..