Rankingi (strona 2/3)

wiadomości: 25 rozmówcy: 12   przejdź do początku wątku »

Też jestem ciekawa - z czego wynika miejsce zajęte w maratonie. Co powoduje, że np. ja zakończyłam maraton na 136 pozycji.

 dk1

u mnie to jeszcze kawał drogi; ale może któryś z adminów tu zajrzy i odpowie? bo zaiste, ciekawy problem poruszyłyście (y)

Zapytałam, bo nie jestem pewna. Ale wydaje mi się, że to miejsce jest zwyczajnie numerem kolejnej osoby, która ukończyła maraton. Myślę, że uczciwiej byłoby przyznawać miejsca wg czasu, jaki komu zajęło "dobiegnięcie do mety". Ciągle dochodzą do szarady nowe osoby i mają szanse tylko na dalekie miejsca. A przecież wśród nowych szaradzistów mogą się znaleźć naprawdę szybcy "biegacze".
Widzę też już sporo osób, które maraton zrobiły dwukrotnie (mają po 90 - 100 tysięcy punktów). Im chyba powinno się przyznać kolejny znaczek.

@LeoniaB - jestem za(y)

Wydaje mi się, że jakie uzyskało się miejsce w maratonie , zależało od poprawności rozwiązywanych zadań , im więcej rozwiązań 100% , tym więcej zdobytych punktów a tym samym, wyższa pozycja . Ktoś, kto rozwiązał wszystkie zadania bezbłędnie uzyskał maksymalną liczbę punktów i znalazł sie na pierwszym miejscu.
Może jest inaczej?

raczej inaczej. Chodziło po prostu o zdobycie 42 195 punktów w jak najkrótszym czasie. Skuteczność nie miała znaczenia. Oczywiście wpływała na ilość zdobywanych punktów, ale nie wprost na miejsce w rankingu.

Obecnie szaradziści siedzą przed komputerami do północy (Kanada nie bo tam wtedy jest godz 18) albo czatują w ciągu dnia na pojawienie się nowego zadania. Chcą być tymi pierwszymi. Niektórzy są pierwszymi ale czy najlepszymi? Rozwiązali dane zadanie pierwsi ale kto rozwiązał je najszybciej? Wydaje mi się, że sprawdzenie tego jest niemożliwe bo można spojrzeć na zadanie bez logowania, przygotować się, zalogować i rozwiązanie przepisać. Jestem ciekawy, który szaradzista najszybciej rozwiązuje algebrafy, jolki czy rebusy. Ciekawy też jestem jak inni podchodzą do rozwiązywania zadań matematycznych, rebusów itd.

Proponuję zastąpienie alfabetycznego wykazu zajmujących ex aequo dane miejsce wykazem osób, które zajmowały je kolejno w czasie. W obecnym systemie zawsze góruje osoba, której nick zaczyna się od a.

Cisza w tym temacie?

Takie pytanko: Dlaczego pod niektórymi zadaniami jest pokazana premia za rozwiązanie, a po rozwiazaniu punkty nie są naliczane??