Rankingi (strona 1/3)

wiadomości: 25 rozmówcy: 12

Proponuję jeszcze jedną klasyfikację. NAJSZYBSZY Z NAJLEPSZYCH. Suma miejsc w pierwszych dziesiątkach (poszczególnych zadań). Oczywiście im niższa - tym wyższa lokata w rankingu. Wydaje się, że Skorpion5555 byłby nie do pobicia. Ale kto wie?!

Dodam tylko, że ci którzy z różnych powodów nie zmieszczą się w pierwszej „10-tce” otrzymywaliby 12 pkt.

 dk1

daleko mi w rankingach do najlepszych, ale czasem je sobie przeglądam, obserwując huśtawkę wyników :) i tak sobie dziś popatrzyłam - 12 osób ma najwyższą punktacje i jest ex-aequo na 1 miejscu - ok! lecz następna osoba, której wynik jest mniejszy o zaledwie 0,4 pkt jest już... 13!

czy nie dałoby się tak ustawić systemu, ze ta osoba będzie miała miejsce 2 (!), i niech to ex-aequo obejmuje tak wszystkie kolejne miejsca i wtedy ktoś, dla kogo punktacja jest ważna, zamiast na 50. będzie np. na miejscu 30.?

nie wiem, czy wyrażam się jasno, ale dla łebskich adminów pewnie będzie to zrozumiale :P

serdecznie pozdrawiam,
dk

dk1 -> Wyrażasz się jasno, ale nie masz racji. Tych 12 osób (ze skutecznością 100%) jest ex aequo na pierwszym miejscu, bo osiągnęli maksa. W jaki sposób osoba, którą wyprzedziło w punktacji 12 osób, ma być na drugim miejscu? Ewidentnie jest 13. Coś chyba nie halo z Twoją propozycją. Pozdrawiam.

 dk1

inaczej powiem - ta osoba ma DRUGI WYNIK PUNKTOWY, po niej będą, dajmy na to, 3 osoby z trzecim wynikiem punktowym; to czy te 12 na pierwszym, ta jedna na drugim, a te trzy na trzecim (oceniając ich RÓWNY wysiłek w zdobyciu punktacji) nie będzie (również) fair? przykładowo: 12 osób po 500 pkt - miejsce 1; 1 osoba z 499,9 - miejsce 2; 5 osób po 496,6 - miejsce 3 itd.?

ja się oczywiście nie upieram, i nie będę ciągnąć tematu, nie jestem adminem i za bardzo lubię ten portal, żeby mieszać, ale tak mi jakoś 'sportowo' się pomyślało...

dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie!

d.

A jak jest z maratonem? Miejsce zależy od daty ukończenia czy od czasu, w jakim zdobyło się punkty?

Jeszcze raz o propozycji „Najszybszy z Najlepszych”. Suma punktów w odwrotnej kolejności nie przemawia tak jak to lubimy, czyli : kto więcej – ten lepszy. No więc niech za pierwsze miejsce bedzie 12 pkt, za drugie 9, trzecie 8, czwarte 7 , piąte 6 i tak dalej aż do 10-tego miejsca za 1 pkt. W ten sposób suma punktów będzie honorowała tak trzy miejsca medalowe jak i resztę dziesiątki. Do rankingu będzie się liczyć suma „miejsc” za ostatni okres 30 dni (równolegle z obecną klasyfikacją „Najlepsi szaradziści”). Pośpiech powoduje, że wtedy popęłnia się głupie błędy. Za parę godzin każdy kto korzysta ze strony Romka może być mistrzem za 100 %, nieprawdaż ?!

 dk1

@LeoniaB - znów włażę w nieswoje kompetencje, ale wydaje mi się, ze w Maratonie nie ma miejsc - automatycznie jesteś dodana po zdobyciu 42195 punktów; ułożenie chyba jest alfabetyczne, według nicków? (wave)

 dk1

ps. mówię oczywiście o zakładce 'Ukończony maraton' :)

dk1: W zakładce tak. Ale na profilu osoby jest konkretne miejsce.