Punktacja (strona 1/2)

wiadomości: 20 rozmówcy: 7

Właśnie mnie trafił szlag. Zrobiłem literówkę w krzyżówce za więcej niż 10 pkt. Strata 2,5 pkt. Czy nie sprawiedliwiej byłoby gdyby za każdy błąd odejmować jednakową liczbę punktów np. 3 niezależnie od wartości krzyżówki. Wiem, sprawa trudna technicznie, wywrócone do góry nogami rankingi itp. ale idiotyczny błąd kosztowałby wszystkich tak samo.
Oczywiście :dzejdi dla zasady zaraz mi wybije ten pomysł z głowy (bo tak). Pozdrowienia :dzejdi :-)

Myślę, że masz trochę racji - ja ostatnio w krzyżówce za ponad 100 pkt zrobiłam 4 błędy, w tym głupie literówki - i nie dostałam nawet pół punktu. To trochę za duża strata jak na tą ilość punktów do zdobycia. Nie wiem, czy akurat zasugerowane przez Ciebie rozwiązanie jest dobre, ale na pewno trzeba by było coś z tym zrobić. Pozdrawiam!

A ja uważam, że system, który obowiązuje jest dobry. Ja traktuje to jak wyzwanie - jest anagramówka za 100 punktów? To trzeba się natrudzić i przyłożyć, żeby te 100 pkt dostać. I to nie tylko chodzi o poprawność haseł ile o samo wpisywanie :) Taka samokontrola i sprawdzanie po stokroć dają dużą satysfakcję, keidy na ekranie końcowym krzyżówka jest poprawnie rozwiązana. Nie mieszajmy więc w głowach adminom. Pozdrawiam !

Chyba muszę przyznać Ci rację moniarek. Faktycznie strata jest duża, kiedy tracisz 50% pkt za 2 błędy, ale przynajmniej każda krzyżówka jest oceniana w jednakowy sposób. Myślę sobie, że to jedna z cech (może nawet zalet) krzyżówek na szaradzie.net i nie ma co tego zmieniać. A odrobina samodyscypliny jeszcze nikomu nie zaszkodziła :) Pozdrawiam!

Monimoni-apelowałbym o trochę więcej zdecydowania.Może trzecia propozycja i trzecia zmiana stanowiska???

Mirasisko - tylko krowa nie zmienia poglądów. Jeżeli ktoś potrafi mnie przekonać, że się mylę, to dlaczego mam się upierać przy swoim? Jeśli mogę Ciebie prosić o mniej zgryźliwe uwagi na przyszłość... Albo zastanów się najpierw, zanim coś napiszesz...

Jeżeli sami chcemy zając jakieś stanowisko, to może najpierw zastanówmy się czy jest ono zgodne z naszymi poglądami lub też przemyślmy je odrobinę i wstrzymajmy sie z bólami lub jak to było w Twoim przypadku prześpijmy sie z problemem.Gdyby tak było ,nie byłoby zbędnego komentarza z godziny 00:02 a tylko jeden odnoszący się do obu propozycji z 11:08.Pamiętajmy,że młyn żarnami miele aby nie tylko mąkę dawać ale i plewy.Od nas zależy z czego będziemy bardziej korzystać.

Oj Mirasisko, czepiasz się jak widzę, a ja zupełnie nie widzę ku temu powodów. Czy specjalnie wyszukujesz komentarze na forum, do których można się przyczepić? Ja osobiście uważam, że zawsze można wycofać się ze swojego stanowiska, jeśli argument drugiej strony do nas przemawia. Myślę, że na tym właśnie polega dyskusja, a o to chyba w forum chodzi. A jeśli się mylę to mnie oświeć.

faktycznie przymierzamy się do poluzowania punktacji, wg opisu przedstawionego tutaj: http://szarada.net/forum/watek/zmiana-punktacji-/

dostajemy sporo sygnałów od osób, które w krzyżówkach nie są bardzo mocne, że ciągłe wyświetlanie im "0 pkt" działa mocno zniechęcająco. A chcielibyśmy do nich także dotrzeć.

Monimoni-oświecać Twojej osoby nie mam zamiaru bo szkoda na to czasu i mojego i Twojego.Czepiać sie nie czepiam tylko wyrażam tak samo jak Ty swoją opinię na sprawę:najpierw przyznajesz rację w-irkowi a następnie moniarkowi choć obie opinie są całkowicie inne.Teraz na pewno przyznasz rację prymie bo kogoś racja musi być na wierzchu a ja muszę przyklasnąć.Nie trawię po prostu tego typu postępowania i dałem temu upust w swoim komentarzu.A że ktoś czuje się dotknięty -trudno-to jedna z naszych narodowych przywar do których tak trudno nam sie przyznać."Moja jest tylko racja i to święta racja". Itd jak to u Koterskiego.