Punktacja... (strona 3/3)

wiadomości: 30 rozmówcy: 12   przejdź do początku wątku »

Dołączam do poprzedników. Punktacja krzyżówek dzediego i hetmana stanowczo za niska. Świadczy o tym choćby ilość poprawnych rozwiązań. Miejmy nadzieję, że następnym razem będzie bardziej sprawiedliwie. Obecnie czas urlopów, poczekajmy jeszcze trochę. Z szaradziarskimi pozdrowieniami.

Dziękuję Dzejdiemu i Hetmanowi za pokazanie tajemnic kuchni. W końcu wszyscy mamy tyle samo punktów za rozwiązanie. Korzyść jest, oprócz satysfakcji, taka, że przy moich skłonnościach do pomyłek, jestem łagodniej karany.

Zastanawiamy się nad rozwiązaniem problemu. Najlepiej by było, gdyby nasz algorytm wyliczania ilości punktów uwzględniał jej 'gęstość'. Bo jak słusznie zauważył Hetman, w tej chwili nie jest ona brana pod uwagę, a ma decydujący wpływ na trudność krzyżówki.

Zmiana punktowania krzyżówek wprowadzi z pewnością spore zamieszanie - i cały ranking trzeba będzie policzyć jeszcze raz. Dlatego wolimy unikać częstych poprawek, bo za każdym razem powodują wysyp reklamacji pt. 'hej, ktoś mi ukradł punkty!'. Dlatego za jednym zamachem wprowadzimy, gdy będziemy gotowi:
- zmianę liczenia, by uwzględniała gęstość
- obniżenie mnożnika anagramowych
- obniżenie mnożnika ukrytych słów (kod Pana Tadeusza)

Można się spodziewać znacznych zmian w rankingu, ale jeśli się rusza z posad bryłę...
Jestem za, bo trzeba mieć szacunek dla wysiłku, który się wkłada w rozwiązanie naprawdę trudnego zadania. Pewnie, że częste zmiany nie są dobre, ale Szarada się rozwija, a my z nią. Musimy nadążać również z logistyką.

Również jestem za zmianami. Częstymi!

Mario, a gdzie "nasza mała stabilizacja"?

Wiesz Dzejdi,"głupota przybiera rozmiary normalne". Nawet w moim wieku,albo inaczej;dopiero w moim wieku.

A perkal i paciorki?
Trzeba coś mieć na wymianę, gdy się penetruje nieznane.

Całkiem darmo to tylko misjonarze rozdawali perkal i paciorki!

Za dusze. To nie za darmo.
Inni brali złoto.