Krzyżówka dnia 20001-14 (strona 2/4)

wiadomości: 35 rozmówcy: 11   przejdź do początku wątku »

▲PWN:http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3974328
Sewilla, Sevilla, m. w południowo-zachodniej Hiszpanii[...]
.
→corrida [hiszp.] , → korrida.
→korrida, hiszp. corrida , corrida de toros, walka z bykiem;
http://encyklopedia.pwn.pl/lista.php?co=corrida
.
▲Pumo, nie oczekuj od Admina, że będzie korygował encyklopedię i słownik PWN, które dopuszczają obie wersje.

▲Nie wiem czym do tej pory skutkuje oznaczanie słówek znakiem alternatywy.
Być może wyłącza te słowa ze słownika,z którego korzysta program.W ten sposób problem znika, ale razem ze słowami.
Jeśli tak jest, to może dało by się "urządzić" to w ten sposób, żeby zaznaczając alternatywę, w komentarzu wyszczególniać "gorące; parzące" litery.
Taka HOTBUKWA "zakazywała by" zostawiania jej poza skrzyżowaniem, bo w zasadzie tylko tam może sprawiać interpretacyjny kłopot.
Cała reszta byłaby już tylko kwestią starannego doboru słówek i ich alternatyw. Może być przy tym dużo wesołej zabawy.■
.
▲To tylko taki luźny pomysł, bo nie wiem czy technicznie "do zrobienia".

Dzejdi, masz całkowitą rację. Nie oczekuję od Admina ingerowania w słownictwo encyklopedyczne.
Zastanawiam się tylko nad system sprawdzającym poprawność wpisywanych haseł działającym w Szarada.net.

W krzyżówce pododawaliśmy brakujące wersje spolszczone/oryginalne. Niestety, temat hiszpański okazał się obfitować w takie przypadki i obnażył słabość naszego systemu w takich okolicznościach.

Sprawa nie jest jednak prosta do zaradzenia w przyszłości. Dzejdi: masz rację co do znaczka alternatywy - w tej chwili nie używamy tych słów. Faktycznie nie jest to dobre. Oznacza to jednak i to, że w słowniku żadne z problematycznych słów nie było oznaczone jako posiadające różne wersje pisowni, zatem wprowadzenie HOTBUKWY problemu niestety nie rozwiąże...

Chyba najlepsze byłoby wprowadzenie specjalnej weryfikacji krzyżówek przez wybrane osoby przed ich publikacją. Pomyślimy o takim rozwiązaniu.

Wracam uparcie do krzyżówki z dnia 14 stycznia i proszę o uznanie słowa ALFAMBRA.Jest to niesprawiedliwe,że ci,którzy rozwiązywali tę krzyżówkę z pewnym opóźnieniem mają klarowny i bez żadnej wątpliwości opis hasła/stąd poprawne rozwiązanie/,a ci,którzy rozwiązywali w tym samym dniu,mają potrącone punkty,bo opis hasła był nieprawidłowy.Jest to,co prawda,niewielkie potrącenie,ale niesprawiedliwość boli.Pozdrawiam-mirkmark

Zastrzegając się,że rozwiązałam dobrze,więc nie mam w tym żadnego interesu,całkowicie popieram mirkmark. Nie można bowiem w biegu zmieniać koni!

► Są artyści, którzy i to potrafią.(w biegu)
A zwrot punktów za wymuszone szukanie Alfambry jest już sprawą honorową.Inaczej się nie da wyjść z twarzą z tego zamieszania.

Dzejdi - mam ogromna prosbe. Brakuje mi jakichs 7 krzyzowek i za nic nie moge ich znalezc.
Juz kilka razy mnie uratowales z opresji, wiec moze teraz da sie cos zrobic ? :)
DZieki z gory !

► Zacznij od SPECJALNYCH.
Otwórz kategorię i zobacz ile ich masz.Powinno być 15, w tym 6 krzyżówek dnia.
Potem zobaczymy co dalej.

Dzejdi - ze specjalnych mam zrobione : 05,07,
08,00,04,Leo,06,02,03.
A z ukrytych : 00.

Chyba brakuje mi tych ukrytych .. )