Krzyżówka dnia 20001-14 (strona 1/4)

wiadomości: 35 rozmówcy: 11

Proszę o uznanie miasta Alfambra za altetnatywne rozwiązanie i zwrot punktów. Leży ono na wschodzie Hiszpanii w Aragonii w pobliżu miasta Teruel.

Proszę o uznanie obu miast hiszpańskich, które wpisałam poprawnie. Gdzie jest powiedziane, czy mamy pisać po hiszpańsku czy po polsku??? Wpisałam po polsku bo tak uważam za poprawne zgodne z LEKSYKONEM PWN. ( A tak na marginesie, to czy to pierwsze jest na pewno miastem?)

Przepraszam, chodzi o zwrot punktów za walkę z bykiem i miasto. Tak się zdenerwowałam, że mi się już wszystko pomyliło.

Bardzo bym prosiła,aby "sprawca" ALHAMBRY uzasadnił takie a nie inne swoje zdanie. A przy okazji;do dzisiaj czekam na wyjaśnienie przez Niego SAREKSU. A tu cisza...

Dołączę się do prośby Marii o uzasadnienie tej ALHAMBRY

KORRIDA contra CORRIDA
SEGOWIA

Coś mi net szwankuje,
KORRIDA contra CORRIDA
SEGOWIA contra SEGOVIA
Adminie, które nazewnictwo jest poprawne?

Wpisałam w komentarzach przy krzyżówce,ale powtarzam:Sewilla i Segovia? Należy zdecydować,które W/V wpisać,bo tym sposobem zawsze będzie pół na pół.

Dodatkowo ALHAMBRA jakby ciut "naciągnięta".
WIKIPEDIA
...Alhambra dawna twierdza mauretańskich kalifów zbudowana w XIII-XV wieku w Grenadzie w andaluzyjskim regionie Hiszpanii...?

c.d.
...Twierdza Alhambra została w 1984 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO...