Afiksowe - 10 (strona 1/2)

wiadomości: 18 rozmówcy: 6

Proszę uprzejmie o dodanie rozwiązań alternatywnych BATON/BOBOTA i BASA/ARAK oraz o zwort punktów.
Pozdrawiam, Aga

Widzę, że jednak nadal zdarzają się przypadki BASA / ARAK. Powodzenia w zwrocie punktów, mnie się nie udało :(

Przy krzyżówce Plus-Minus-06 sam Pan Pryma napisał że "W krzyżówkach nazwy własne są dopuszczalne. Inna sprawa, że w krzyżówkach plus-minus używanie nazw własnych nie jest najszczęśliwszą praktyką, tu się zgadzam."
Skoro administracja przyznaje, że nie jest to najszczęśliwsza praktyka w krzyżówkach "specjalnych", ale dopuszczalna, a dodatkowo poucza się, że słowo ma występować w encyklopedii, to dlaczego alternatywa podana wyżej nie jest uznana za poprawne rozwiązanie? Kiedy przeciętny rozwiązujący ma wiedzieć, które hasła encyklopedyczne są a które nie będą zgodne z jedynie słuszną linią? To nie fair.

Aby uniknąć takich sporów, wprowadziliśmy zasadę uznawania haseł encyklopedii/słownika PWN.

Tym niemniej nie widzę w nich ani BASA, ani BOBOTA...

rozumiem, że używany często ACATAR również spełnia to kryterium?

Ago, nie zauważyłem ACATARU w żadnej z krzyżówek objętych klauzulą słownikową.
Zasady się powoli normują(co prawda z wielkim trudem), a stare kolekcje zostają. Trudno je normalizować wstecz.

Już miałam napisać, że nie mam czasu na przeglądanie wszystkich rozwiązanych przeze mnie... ale kliknęłam na chybił trafił, wypadła Afiksowe-03 (taka z klauzulą PWNowską). "Rodzima agencja prasowa" jak wół wychodzi APAP. Rozumiem, że APAP wystepuje w encyklopedii PWN? Co wolno wojewodzie, to nie tobie "brzydki zapachu"?

Ok, usuwam krzyżówkę afiksowe-03 ze względu na użycie słowa APAP.

sprawdziłem - ACATAR nie występuje w żadnej z krzyżówek objętych wspomnianą klauzulą.

Pozdrawiam

No dobrze - czyli oboje pozostajemy mocno na swoich stanowiskach :)
A kwiatki typu ONET w (chyba) innej afiksowej? Na pewno takich "acatar-owych" nazw własnych jest więcej (btw acatar w normalnej krzyżówce to też nie jest, moim zdaniem, najszczęśliwsze wyjście).
A mnie nie chodzi o usuwanie krzyżówek za to, że akurat w konkretnym miejscu pasuje konkretny wyraz. Bo pewnie w ten sposób można się przyczepić do sporej części krzyżówek na świecie.
Bardziej chodzi o to, żeby rozwiązanie "autorskie" nie było jedyne i święte...
Albo - jak już to gdzieś proponowałam - należy napisać, że za prawidłowe uznaje się li i jedynie to, które wymyślił autor.

Acha, jest też wyjście pod tytułem "wykreślamy tę czepliwą babę z naszych szeregów" ;))) Do czego, mam nadzieję, nie dojdzie:)