003. Jolka z wężykami (strona 2/2)

wiadomości: 15 rozmówcy: 5   przejdź do początku wątku »

Freonu nie można uznać alternatywnie, bo tam jest zaznaczona litera G do hasła.
Nieuważne czytanie opisów nie jest przesłanką do dodania alternatywnie słowa, które na dodatek nie pozwala rozwiązać zadania prawidłowo.
Zaznaczona kolorem została właśnie ta litera G, żeby uniknąć dodawania alternatywy. Tam nie pasuje żadne inne słowo, tylko ARGON.
Jeśli nie potrafisz podać innych przykładów na alternatywy słuszne-odrzucone, to bądź uprzejmy nie wprowadzać pozostałych użytkowników w błąd. Uzasadnione rozwiązania alternatywne są zawsze dodawane.
Pozdrawiam.

No tak lecz rozwiązując krzyżówkę osobnik nie musi wiedzieć że tam ma być litera G. Hasło ma dopiero ułożyć po rozwiązaniu krzyżówki. Takie domniemanie że każdy musi domyślać się hasła jest nieodpowiednie (choć ja je sam często odgaduję to i tak nie uznaję takiego domniemania).

A tu jeszcze jedna prośba o alternatywę, bez odpowiedzi, jednak nie będę weryfikował czy została dodana bo już rozwiązałem i trafiłem: Rebus dnia 2020-07-15

Creonixie, nikt nie wymaga znajomości, czy nawet domyślania się hasła przed rozwiązaniem. Rozumiem, że nazwisko Agassiego wpisałeś z pamięci, bez sprawdzenia czy masz wszystkie potrzebne litery. Szkoda.
Co do rebusu, to nie widzę tam żadnej alternatywy, bo nie wiem co nią miałoby być. Sam na sam z kaczką? Chyba trochę bez sensu. Cieszę się, że rozwiązałeś prawidłowo.
Dobrej nocy.

Ja wpisałem akurat "to" rozwiązanie więc jest dobrze. A sam na sam z kaczuszką wcale nie jest bez sensu - bardzo miło jest nad stawem popatrzeć na kaczuchę.

Twój post oznacza, że nie rozumiesz idei rebusów homonimowych. To specyficzna odmiana tych zadań, bo mamy tu zasadę "słowo-za-słowo". Ale obrazek zawsze przedstawia coś innego, niż się wpisuje. Sam to imię, które zastępuje słowo sam-SAMOTNY. "Na" to nazwisko zastępujące przyimek. Analogicznie - kaczka musi oznaczać coś innego niż kaczka. Rozwiązaniem byłaby kaczka, gdyby na obrazku przedstawiono kaczkę sanitarna ze szpitala. Ale to wciąż nie byłaby "kaczuszka", nie wspominając o tym, że sens rebusu jest wątpliwy. W tym przypadku to "krzyżówka" ma dwa znaczenia. Widzimy kaczkę krzyżówkę, ale wpisujemy krzyżówkę-zadanie szadziarskie. Odmienność znaczeń.
Miłego dnia.