Anagramówki

anagramy Oto nowy typ zadania krzyżówkowego - anagramówki. Kolejny raz zapraszamy Was do zabawy w zmianę słówka po odgadnięciu, a przed wpisaniem go diagramu. Prawdziwym szaradzistom wystarczy informacja, iż należy słowo zanagramować. Osobom z zacięciem matematycznym podpowiadamy, iż powinni wpisać jedną z permutacji ciągu liter otrzymanego na wejściu, aczkolwiek inną od tej początkowej. A wszystkim pozostałym wyjaśniamy - należy wpisać słowo powstałe po przestawieniu dowolnej liczby liter, inne od odgadniętego.

Znowu trzeba więc kombinować. Dla ułatwienia - jak zwykle - postaraliśmy się, aby powstałe słowa były słowami popularnymi, a wszelkie egzotyczne wyrazy zachowaliśmy sobie na potrzeby kolejnej kolekcji.

Zatem - gramy w anagramy?

 

Komentarze

 mariosoares,

Parys też z małej litery?

 mariosoares,

Aha, wypadło już z opisu, czyli z wielkiej już można, tak? Tylko definicja egzotyki dla każdego jest inna :-(

 pryma,

Poprawiłem wpis - faktycznie, nazwy własne są dopuszczone - inaczej nie dalibyśmy rady ułożyć tak wielu krzyżówek. Tym niemniej staraliśmy się nie używać wyrazów egzotycznych i mało znanych.

 pryma,

Definicja egzotyki faktycznie jest nieostra, dlatego pewnie i tak będziemy uznawali odpowiedzi dziwaczne, żeby pójść Wam na rękę. To raczej taka podpowiedź - jeśli wychodzi Ci słowo dziwne, to pewnie można to rozwiązać lepiej.

 pawel62,

Super. Dobrze że tak dużo punktów można za nie zdobyć :)

Poprzednie wpisy

Późniejsze wpisy