Alternatywne rozwiązania

Jak już informowaliśmy na forum, spędziliśmy dużo czasu opracowując system pozwalający na definiowanie alternatywnych rozwiązań w krzyżówkach. Po serii testów zdecydowaliśmy się go upublicznić w dniu dzisiejszym. Od tej pory, do krzyżówek, dla których takie rozwiązanie zdefiniujemy, będzie można wpisywać każdą z zaakceptowanych przez nas możliwości.

Krzyżówka-Kacper
Krzyżówka-Casper

O co chodzi? Ilustruje to przykład po prawej. W krzyżówce Film-02 pojawia się określenie "imię przyjaznego duszka". Do tej pory wszyscy, którzy wpisali CASPER, tracili punkty, bo jako prawidłową przyjęliśmy spolszczoną wersję KACPER. Od dziś już obie wersje są poprawne!

Każdorazowe rozszerzenie rozwiązania krzyżówki o nowe alternatywne rozwiązanie skutkować będzie przeliczeniem punktacji wszystkich szaradzistów, którzy ją zakończyli. Ci, którzy stracili punkty ze względu na rozwiązanie jej w sposób alternatywny, punkty automatycznie odzyskają!

Słowa będące alternatywnymi rozwiązaniami widoczne będę w słowniku tak samo, jak podstawowe. Jeśli z jakiegoś powodu uznamy, że dane słówko jest "gorsze", że nie powinno pojawiać się mimo wszystko w krzyżówkach jako słowo podstawowe, dopisane zostanie ono do specjalnej kategorii Alternatywne słówka.

Dodanie alternatywnego rozwiązania wymaga każdorazowo ingerencji w krzyżówkę z naszej strony. Od Was oczekujemy pomocy w wynajdywaniu takich słówek, które mogłyby być w danej krzyżówce wpisane na kilka sposobów. Prosimy o zgłaszanie takich przypadków w specjalnie stworzonym do tego celu wątku na forum (tutaj). Będziemy w nim wspólnie zastanawiać się, czy zaproponowane alternatywne rozwiązanie można uznać za poprawne. Jeśli dojdziemy do wniosku, że tak - dodamy je i przeliczymy punkty.

Z góry już dziękujemy za pomoc w ulepszaniu krzyżówek i czynieniu serwisu jeszcze atrakcyjniejszym :).

A już za chwilę - nowa, obszerna kolekcja neutralna. Dla wszystkich ceniących tradycyjne krzyżówki, którym skończyły się już Ciekawe Kształty. Następnie - zgodnie z wynikami ankiety - krzyżówki dla dzieci. Tu będziemy liczyć na ulepszanie przez Was opisów - my postaramy się użyć samych prostych słów. Zaraz potem popracujemy nad kolekcją dla wilków morskich - JADAR62 dodaje do słownika sporo słownictwa żeglarskiego - oczywiście nie pozwolimy, by słówka leżały bezczynnie. Będzie co rozwiązywać!

Poprzednie wpisy

Późniejsze wpisy